Známý kouč přiznal zájem bohatého Newcastlu: Jak reaguje?

Newcastle United supporters celebrate outside St. James' Park in Newcastle Upon Tyne, England Thursday Oct. 7, 2021. English Premier League club Newcastle has been sold to Saudi Arabia’s sovereign wealth fund after a protracted takeover and legal fight involving concerns about piracy and rights abuses in the kingdom. (AP Photo/Scott Heppell)

Anglický fotbalový klub Newcastle United projevil zájem o španělského trenéra Unaie Emeryho. Současný kouč FC Villarrealu předběžný zájem přiznal, ale potvrdil, že žádná oficiální nabídka není ještě na stole.

Newcastle, v kádru s uzdravujícím se slovenským brankářem Martinem Dúbravkem, se v tabulce Premier League krčí na předposledním 19. místě. Po deseti kolech nemá na kontě ani jedno vítězství a jen čtyři body. 

V říjnu noví majitelé ukončili smlouvu s trenérem Stevem Brucem. Emery po úterním vítězství v Lize mistrů 2:0 nad Young Boys Bern potvrdil, že byl v kontaktu s Newcastlem, nechal si však otevřené zadní dveře.

“Zájem byl, ale já jsem celý den myslel jen na zápas s Bernem. Není žádná oficiální nabídka. Soustředím se naplno na Villarreal. Jsem tady šťastný. Pokud by nějaká nabídka přišla, budu o ní mluvit s prezidentem klubu. V neděli budu sedět na lavičce v zápase proti Getafe. Neříkám ne, ale mám maximální respekt vůči klubu, hráčům a prezidentovi. Pokud bude něco konkrétního, budu si povídat nejdříve s prezidentem,” řekl podle agentury AFP Emery, který v minulé sezóně vyhrál s Villarrealem Evropskou ligu. 

Ve španělské La Lize se však mužstvu příliš nedaří, v uplynulé sezóně skončilo v tabulce sedmé, aktuálně je až 13., když z prvních jedenácti kol získalo jen dvě vítězství.

V souvislosti s hledáním nového manažera Newcastlu se v britském tisku objevují i velké jména jako Frank Lampard, který je bez angažmá od lednového předčasného ukončení smlouvy na Stamford Bridge.

Kromě legendy Chelsea se skloňují i jména bývalého trenéra Dortmundu Luciena Favreho, lodivoda Leicesteru Brendana Rodgerse či kouče Brightonu Grahama Pottera. Jméno španělského lodivoda na seznamu kandidátů tak bylo trochu překvapením.

Instagram did not return a 200.