22. 2. 2024

Známe pět týmů NFL, které se v příští sezoně představí v Německu nebo Londýně!

Zdroj: Depositphotos

Buffalo Bills, Tennessee Titans, Jacksonville Jaguars, Kansas City Chiefs a New England Patriots odehrají v příští sezoně NFL zápasy na starém kontinentu.

Chiefs a Patriots budou hrát v Německu. Bills, Titans a Jaguars budou hrát v Londýně. Bills a Titans jsou určenými domácími týmy pro dva zápasy na stadionu Tottenham Hotspur, zatímco Jaguars budou hostit zápas na stadionu Wembley jako součást jejich víceletého závazku hrát ve Velké Británii.

Liga oznámila plány ve čtvrtek.

Soupeři, termíny a časy zápasů budou zveřejněny, až bude oznámen úplný program v průběhu tohoto roku.

V roce 2023 se nebude hrát žádný mezinárodní zápas v Mexiku kvůli renovacím, které probíhají v Estadio Azteca v Mexico City.

„Máme dlouhou historii a stále rosteme, ale tyto mezinárodní zápasy jsou stěžejní,“ řekl agentuře AP výkonný ředitel NFL Peter O’Reilly. „Ti, kteří tam byli a zažili to, vidíte jen vášeň fanoušků na těchto trzích. Je to pro ně šance zažít to nejlepší z NFL naživo a je to příležitost pro celoroční spolupráci s tamními fanoušky. Není nic většího a lepšího než zápas NFL a ty týmy, které tam budou na těch trzích a nasadí to na stadionu.“

Tampa Bay Buccaneers porazili Seattle Seahawks v Mnichově v prvním zápase NFL v této sezoně v Německu. Cílová města pro zápasy v roce 2023 budou oznámena ještě letos. NFL dříve potvrdila, že Mnichov a Frankfurt budou hostit zápasy v Německu v příštích čtyřech letech.

Chiefs a Patriots jsou součástí programu International Home Marketing Area ligy, který zajišťuje týmům mezinárodní marketingová práva v zemích mimo Spojené státy, přičemž obě strany získaly práva v Německu.

Bills a Titans budou hrát své druhé zápasy v Londýně. Bills prohráli s Jaguars v Londýně v roce 2015. Titans tam prohráli s Chargers v roce 2018. Jaguars budou hrát svůj desátý zápas v Londýně.

Pět mezinárodních zápasů v roce 2022 nastavilo rekordní návštěvnost a sledovanost s rostoucí poptávkou po lístcích a počtem fanoušků na ligu po celém světě. Každý zápas byl vyprodán s celkovou návštěvností 356 116.

Chiefs, Bills a Jaguars hrají tento víkend divizní zápasy play-off AFC.

„Nemohli bychom být více nadšeni, že se zúčastníme zápasu v Německu a představíme více světa Chiefs Kingdom letos na podzim,“ uvedl předseda Chiefs a generální ředitel Clark Hunt v prohlášení. „Náš tým a naši fanoušci měli v minulosti neuvěřitelné zážitky v Londýně a Mexico City v rámci International Series a těšíme se, že pomůžeme NFL v jejím úsilí pokračovat v růstu hry v Německu.“

Patriots mají z evropských zápasů impozantní skóre 3:0.

„Jsme nadšeni, že jsme byli vybráni, abychom letos hráli v Německu,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel Patriots Robert Kraft. „Jsme neporaženi v našich třech předchozích mezinárodních zápasech, částečně díky vynikající podpoře našich fanoušků. Víme, že někteří z našich nejvášnivějších fanoušků sídlí v Německu, a těšíme se, že si tam konečně zahrajeme zápas. Víme, že fanoušci vytvoří úžasnou atmosféru. Jsme si jisti, že to bude nezapomenutelný zážitek a jeden z vrcholů sezóny 2023.“

Rozšíření NFL na 17 zápasů v základní části dává týmům devátý domácí zápas ve střídavých sezónách. Až čtyři týmy z konference, jejichž týmy jsou způsobilé pro tento devátý domácí zápas v základní části, jsou určeny k tomu, aby každý rok hrály mezinárodní zápas na neutrálním místě.

Liga nadále zkoumá možnost hrát více zápasů v mezinárodním měřítku a možnost umístění franšízy v zahraničí.

„Nic bezprostředně nehrozí,“ řekl O’Reilly, výkonný viceprezident NFL pro klubový byznys, významné události a mezinárodní. „Určitě je to složité, když chcete mít tým v Evropě. To je naše zodpovědnost dál hledat a zjistit, co je životaschopné. Fakt, že vedeme tento rozhovor, je kapacita, která na těchto trzích existuje. Máme úžasné stadiony, dobré vládní partnery. To jsou stavební kameny, ale je to složitý proces, který vyžaduje čas a sladění, ale je naší zodpovědností udělat práci a analýzu.“