17. 4. 2024

Zlatan má za to, že vyhrát Zlatý míč měl letos někdo jiný než Messi! Kdo?

Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič chválí Lionela Messiho a říká, že útočník „žije fotbalem“, ale věří, že Zlatý míč měl letos vyhrát někdo jiný….

Čtyřiatřicetiletý Messi byl favoritem pondělního slavnostního ceremoniálu a prestižní cenu získal již posedmé, čímž o dva body překonal Cristiana Ronalda, který vyhrál pětkrát.

Argentinský reprezentant se dostal na první místo, přestože v minulé sezoně vyhrál s Barcelonou pouze Copa del Rey a v létě odešel z Camp Nou do Paris Saint-Germain.

Messiho úspěchy na mezinárodní úrovni jsou pravděpodobně tím, co mu dalo náskok před ostatními kandidáty – ikonický útočník nasbíral pět gólů a čtyři asistence a dovedl Argentinu ke slávě na Copa America.

Ibrahimovič se však připojil k takovým osobnostem, jako jsou Toni Kroos a Iker Casillas, a zpochybňuje Messiho poslední triumf ve Zlatém míči a má pocit, že po vynikajících 12 měsících v Bayernu Mnichov přišel Lewandowského čas.

Polský útočník, který skončil na druhém místě za Messim, vstřelil v minulém období v Bundeslize 41 gólů, čímž překonal předchozí rekord Gerda Müllera, který platil téměř půl století.

Na otázku, zda dává přednost Messimu, nebo Ronaldovi, Ibrahimovič pro Corriere della Sera řekl: „Oba jsou velmi silní, ale řekl bych, že Messi i proto, že jsme spolu hráli.“

O vztahu, který má s bývalým spoluhráčem z Barcy Messim, Ibrahimovic dodal: „Profesionální. Leo žije fotbalem. Ale Lewandowski si letos Zlatý míč zasloužil více.“