5. 5. 2024

Zazdil velkou šanci, pak se zranil: Trápení Slafkovského v NHL pokračuje!

Juraj Slafkovsky se postavil na led v dalším utkání NHL, ve kterém Montreal Canadiens cestovali do New Yorku. Proti Rangers vyhráli 2:1.

Slovák opět neskóroval, ale opět se na něm podepsala smůla.

V polovině první třetiny mohl otevřít skóre, ale brankář Igor Šestorkin byl proti.

Slafkovský nastoupil na křídle čtvrté formace s Christianem Dvorakem a Michaelem Pezzettem.

Odehrál 9:04 minuty a kromě mínusového bodu si připsal také dvě trestné minuty, dvě střely na branku a dvě zablokované střely.

Na bod čeká už měsíc. Zatím naposledy si připsal asistenci 14. prosince proti Ottawě, je tedy možné, že se jeho čekání prodlouží.

Osmnáctiletý útočník zápas nedohrál. Utrpěl zranění v dolní části těla a zatím není známo, jak dlouho bude mimo hru.

V kuloárech NHL už se začíná proslýchat, zda by slovenské jedničce loňského draftu přeci jenom nebylo lépe v AHL.