23. 4. 2024

Zachova asistence nestačila, Boston potřetí za sebou prohrál

Hokejisté Bostonu v souboji dvou nejlepších týmů NHL podlehli Carolině 1:4 a prohráli v zámořské lize potřetí za sebou.

Jedinou branku Bruins připravil Pavel Zacha. Za Hurricanes si jednu asistenci připsal druhý nejproduktivnější Čech v lize Martin Nečas.

Gólovou nahrávku zaznamenal také David Kämpf, jenž pomohl Torontu k výhře 5:1 nad Washingtonem.

Carolina hosty z Bostonu od začátku přehrávala.

V první třetině domácí přestříleli Bruins 15:7 a v 11. minutě se dostali do vedení. Sebastian Aho na obranné modré čáře obral o puk Davida Pastrňáka a v samostatném úniku prostřelil gólmana Linuse Ullmarka.

„Když Sebastian dostane puk, je neuvěřitelně rychlý. Navíc je velmi sebevědomý, i proto se mu tak daří. Sledovat ho každý den na tréninku je mimořádná věc,“ řekl Brent Burns, který v neděli odehrál 1300. zápas v NHL.

Hokejisté Bostonu v úvodu druhé části mohli srovnat, ve třech na sebe navazujících přesilovkách se ale neprosadili a domácí jejich špatnou produktivitu potrestali.

Ve 33. minutě se v přesilové hře dostal k ráně Nečas a jeho nepřesný pokus za gólmanova záda dorazil Paul Stastny. Rodák z Nového Města bodoval ve třetím zápase za sebou a zaznamenal 45. bod v sezoně.

„Myslel jsem, že se ta první střela odrazí na stejné straně, ona ale prolétla za brankou a já už se nestihl přesunout. Stastny to pak dobře trefil a nedal mi šanci zasáhnout,“ litoval Ullmark.

Na 3:0 zvýšil v úvodu třetí části Seth Jarvis. Naději Bruins ale o minutu a půl později vystřelil Taylor Hall, jenž tečoval Zachovu střelu. Český útočník zaznamenal 24. asistenci a vyrovnal si osobní rekord ze sezony 2019/20. K bodovému maximu rodákovi z Brna chybí tři zápisy.

Boston další trefy nepřidal, naopak ještě jednou inkasoval a poprvé v sezoně podlehl soupeři z Metropolitní divize. „Dnes nemůžeme být spokojení. Nedokázali jsme se dostat do šancí a soupeř nás za to potrestal,“ konstatoval trenér Jim Montgomery.

Kämpf v zápase proti Washingtonu protrhl dvanáctizápasové čekání na bod. Ve 35. minutě se za stavu 3:1 zapojil do akce před brankou Pierra Engvalla a bodoval pošestnácté v ročníku.

Toronto ve třetí části přidalo ještě jednu branku a udrželo třetí místo ve Východní konferenci.

Dvěma gólovými přihrávkami ozdobil 1000. zápas v NHL kapitán Maple Leafs John Tavares.

„Snažil jsem se hrát jednoduše a nic si zbytečně nekomplikovat. Jsem rád, že se mi to povedlo a že jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ pochvaloval si dvaatřicetiletý útočník.

Jednou asistencí připravil branku pro obránce Morgana Riellyho, který protrhl gólový půst. Osmadvacetiletý bek se prosadil poprvé v sezoně a jeho branka byla nakonec vítězná.

„Morgan je opravdový profesionál. Nikdy se nestalo, že by byl kvůli gólovému půstu naštvaný nebo rozhozený. Vždycky bojoval za tým a dnes byl za svůj přístup odměněn,” řekl o elitním obránci Tavares.

Statistika nedělních zápasů NHL:

Carolina – Boston 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 11. S. Aho, 33. Stastny (Nečas), 42. Jarvis, 56. J. Staal – 44. T. Hall (Zacha). Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.959. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis, 2. Andersen, 3. S. Aho (všichni Carolina).

Toronto – Washington 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky: 22. Bunting, 27. Rielly, 31. Nylander, 35. Engvall (Kämpf), 57. Aston-Reese – 18. Bäckström. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.593. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Rielly, 3. Samsonov (všichni Toronto).

2.Winnipeg5131119162:13563
3.Minnesota4827417151:13858