26. 5. 2024

Za Čínu bude hrát i syn Chrise Cheliose, typické Číňany nečekejte!

Čína ve čtvrtek doplnila seznam hráčů, kteří ji budou reprezentovat na olympijském hokejovém turnaji v Pekingu. V pětadvacetičlenném týmu je osm Číňanů, které země trénuje výhradně na domácí půdě.

V týmu je 12 hráčů ze Severní Ameriky, z toho jeden Rus. Základ týmu tvoří hráči klubu KHL Red Star Khun-lun. Očekává se, že brankářskou jedničkou bude Jeremy Smith narozený v USA. Zprávu přinesla agentura AP.

V týmu italského trenéra Ivana Zanatty je několik naturalizovaných Kanaďanů nebo Američanů, kteří si v Pekingu odbudou premiéru v čínském dresu. Pět z nich už v minulosti hrálo v NHL, útočník Brandon Yip tam odehrál 174 zápasů. Na soupisce je také Jake Chelios, syn legendárního amerického obránce Chrise Cheliose.

Čína bude hrát ve skupině A, kde se utká s USA, Německem a Kanadou.

Nominace Číny na ZOH

Brankáři: Pcheng-fej Chan, Paris O´Brien, Jeremy Smith

Obránci: Jake Chelios, C‘-meng Chen, Jason Fram, Denis Osipov, Ty Schultz, Ryan Sproul, Zhui-nan Jen, Zach Yuen, Pengfei Chang.

Útočníci: Parker Foo, Spencer Foo, Jia-ning Kuo, Cory Kane, Luke Lockhart, Ethan Werek, Tyler Wong, Xu-tung Xiang, Jun-cheng Jen, Zhu-ti Jing, Brandon Yip, Tse-sen Chang, Peter Chung.