25. 4. 2024

Xavi v souboji trenérů takticky vyškolil Diega Simeoneho!

Před zápasem mezi Barcelonou a Atléticem Madrid se mezi oběma kouči rozhořela malá kontroverze, když Diego Simeone připomněl některé kritické poznámky, které Xavi Hernandez pronesl v roce 2016 na adresu herního stylu Atlética.

Na hřišti však Blaugranas v tomto střetu dvou odlišných filozofií dominovali od začátku do konce. Barcelona byla před přestávkou působivá v útoku a po vyloučení Daniho Alvese pevná v obraně, aby si připsala výhru 4:2.

Slibný debut si odbyl křídelník Adama Traoré, který jasně přehrával na kraji hřiště Maria Hermosa. Barcelona v prvním poločase vytvářela nebezpečí hlavně z jeho strany, Traore připravil Gaviovi druhou branku Barcelony a viděl, jak jeho sebevědomí roste v průběhu hry. Fanoušci mu věnovali zasloužené ovace, když ho vystřídal Pierre-Emerick Aubameyang.

Mezitím byl Ousmane Dembele vypískán fanoušky po svém rozhodnutí neprodloužit smlouvu ani neodejít z klubu v lednu. Francouz byl zařazen na soupisku, ale proti Atléticu nenastoupil a zápas sledoval z lavičky.

Zdá se, že Simeonemu, který nemůže najít účinný recept v obraně, nic nefunguje. Jeho svěřenci se trápí, přestože Argentinec v této sezoně vyzkoušel dvě formace a několik dvojic ve středu obrany. I v tomto zápase tak vypadala obrana Atlética nekompaktně a nedokázala vyhrávat vzdušné souboje.

Mnozí možná kritizovali podpis Daniho Alvese, ale brazilský pravý obránce byl ve svých 38 letech nejlepším hráčem Barcelony v prvním poločase. Vychytal Jordiho Albu a vstřelil čtvrtý gól svého týmu. Neodehrál však celých 90 minut, protože byl 20 minut před koncem vyloučen za tvrdý zákrok na Yannicka Carrasca.