30. 11. 2023

Všechno jinak: Do Sparty se vrací Hořava, jednání s Varaďou zamrzla!

Zdroj: Depositphotos

Už byla ruka v rukávě a dle informací lidí z hokejového zákulisí měla dnes Sparta jmenovat Václava Varaďu jako nového hlavního kouče. Místo toho přichází opět Miloslav Hořava.

Sám Miloslav Hořava v pondělním rozhovoru pro iSport.cz přiznal, že na dálnici „vedení Sparty – kouč“ zůstal už jen extřinecký šéf.

„Je to tak správně,“ tvrdil. Jenže pak se cosi změnilo. Evidentně dost zásadního… Sparta už nového trenéra oficiálně oznámila: je jím staronový Hořava!

„Máme za sebou hodně náročné vyjednávací období. Ač si to Miloš možná nemyslí, pro nás byl od začátku volbou číslo jedna. Do Sparty patří, k týmu se připojí ve čtvrtek. Dohodu s jeho kolegou právě finalizujeme. Jeho jméno oznámíme hned, jak se domluvíme,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

Trenér Hořava podepsal v klubu kontrakt do konce sezony 2023/2024. 

„Právě dlouhodobější spolupráce pro nás byla v případě pana Hořavy absolutní priorita. Angažovali jsme trenéra, který zná velice dobře prostředí klubu i kádr, který se oproti loňské sezoně příliš nezměnil. Věříme, že je tou nejlepší volbou,“ řekla generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

V minulých dnech se často hovořilo o možném příchodu trenéra Václava Varadi. 

„Ano, jednali jsme i o této možnosti. Nedohodli jsme se ale na podmínkách,“ dodala Barbora Snopková Haberová.

Největší česká sázková kancelář Tipsport rozdává super bonusy i peníze zdarma. Získej 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč a sleduj živé přenosy všech extraligových zápasů na TV Tipsport!