4. 12. 2022

Vlach bude za surový zákrok na Zaťoviče pykat! Kolik vyfasoval?

Liberecký hokejový útočník Jaroslav Vlach má za surový zákrok na brněnského Martina Zaťoviče stop na pět soutěžních utkání.

Rozhodl o tom předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík.

Vlach v páté minutě úterního sedmnáctého kola, který Liberec na ledě Komety vyhrál jednoznačně 5:0, zasáhl Zaťoviče loktem do oblasti hlavy a krku, za což od rozhodčích Mrkvy s Ondráčkem vyfasoval trest ve hře.

Není to však jediný postih, s dodatečným po dvou dnech přispěchal šéf disciplinárky.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Extraligu bez otravných limitů. REGISTRUJ SE ZDE A VYZVEDNI BONUS 3000,-  pro nové hráče.

„Z boku ve zranitelné pozici atakoval Zaťoviče, když ho pravým loktem zasáhl primárně do oblasti hlavy a krku a nikterak se nesoustředil na možnost ztížení rozehrávky, ale od počátku najetí na zákrok zřetelně postupoval se záměrem a úmyslem zasáhnout s plnou intenzitou Zaťoviče,“ uvedl Ujčík.

A i proto, že Vlach byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, zastavil mu Ujčík činnost na pět soutěžních utkání, a navíc mu udělil finanční pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Vlach tak přijde o zápasy se Spartou, Č. Budějovicemi, Pardubicemi, K. Vary a Vítkovicemi. Do hry se bude moci vrátit až 6. prosince proti Spartě.

Na základě podnětu Vítkovic se pak Ujčík zabýval i zákrokem pardubického beka Davida Musila v úterní šlágru, který Dynamo vyhrálo 5:4 po nájezdech.

Musil ve 39. minutě atakoval u mantinelu Petra Fridricha a obdržel menší trest za vražení na hrazení. S názorem ostravského klubu na dodatečný trest se však Ujčík neztotožnil a řízení s Musilem zastavil.

Pokutu 15 tisíc korun pak obdržela Kometa za chování svých příznivců v utkání v Hradci Králové hraném 6. listopadu.

Příznivci Brna ve svém sektoru dvakrát použili pyrotechniku, přičemž z jejich strany šlo již o druhé takové jednání v probíhající sezoně.

Instagram did not return a 200.