26. 4. 2024

Krásným a dojemným způsobem se fotbalové Atlético Madrid rozloučilo s tatínkem trenéra Diega Simeoneho. Sám 51letý kouč se pak jen stěží bránil slzám.

Carlos Simeone zemřel na konci března ve věku 80 let. Jeho syn a trenér Atlética Madrid Diego se tak následně vydal do Buenos Aires, aby zařídil potřebné věci.

„Dnes je smutný den pro červeno-bílou rodinu. Atlético Madrid truchlí nad smrtí Carlose Simeoneho, otce našeho trenéra Diega Pabla Simeoneho a dědečka Giuliana Simeoneho, útočníka Atlética Madrid B,“ vyjádřilo 26. března upřímnou soustrast i vedení madridského velkoklubu.

V sobotním domácím zápase proti Alavésu pak přišlo vedení s dalším gestem. Před začátkem utkání uctilo tatínka svého dlouholetého trenéra minutou ticha. Hráči se sešli uprostřed hřiště a kouč Simeone se slzami v očích sledoval velkoplošnou obrazovku.

„Chci okomentovat minutu ticha za svého otce. Vážím si toho a nikdy na to nezapomenu,“ vzkázal dojatý Diego Simeone na pozápasové tiskové konferenci.

Jeho svěřenci mu navíc udělali radost, když klub Alavés porazili 4:1 a ve španělské LaLize jim patří dělené druhé místo.