22. 2. 2024

Veterán Eric Staal podepsal v AHL! Pojede na Olympiádu?

Eric Staal ve čtvrtek podepsal profesionální zkušební smlouvu s týmem Minnesota Wild v Iowě.

Sedmatřicetiletý centr, který hrál v NHL naposledy v minulé sezoně za Montreal Canadiens, uvedl, že mu toto rozhodnutí má pomoci připravit se na olympijské hry v Pekingu v roce 2022, pokud by byl vybrán do reprezentace Kanady. Deník The Athletic ve čtvrtek informoval, že kanadský olympijský tým Staalovi volal, aby zjistil jeho zájem.

„Myslím, že šance reprezentovat Kanadu a olympijské hry není nikdy něco, od čeho se můžete odrazit,“ řekl Staal v pátek. „Je to docela výjimečné a byla by to čest, kdybych tu šanci dostal. Už nějakou dobu bruslím sám a tak nějak čekám, co bude venku nebo jestli se naskytne příležitost, abych si zahrál.

„Pořád mě to svrbí a toužím hrát, tohle byl takový odrazový můstek, abych zjistil, jak na tom jsem, jak na tom je moje tělo a jak se cítím, a tak nějak se od toho odpíchnout. Pokud to v příštím období půjde dobře a Kanada uzná za vhodné, abych jí pomohl, pak budu nadšený, že tam můžu jet a hrát za Kanadu.“

Staal odehrál za Wild 311 zápasů ve čtyřech sezónách (2016-20) a během 17 sezón v dresu Caroliny Hurricanes, New Yorku Rangers, Wild, Buffala Sabres a Kanady nasbíral 1 034 bodů (441 gólů a 593 asistencí) v 1 293 zápasech poté, co si ho v roce 2003 vybrala Carolina jako dvojku draftu NHL. Ve své poslední sezóně zaznamenal 13 bodů (5 gólů a 8 asistencí) v 53 zápasech.

Staal pomohl Kanadě získat zlatou medaili na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 a skončil první na mistrovství světa v hokeji v roce 2007.

NHL 22. prosince oznámila, že se její hráči nezúčastní olympijských her v roce 2022 kvůli narušení programu základní části v důsledku rostoucího počtu případů onemocnění COVID-19 a zvyšujícího se počtu odložených zápasů. Ke čtvrtku bylo odloženo 104 zápasů.

Staal uvedl, že si nezavřel dveře k tomu, aby si znovu zahrál v NHL.

„V posledních týdnech, měsících, jsem vedl rozhovory s několika různými týmy, ale zatím to nevyšlo, takže jak jsem řekl, proto pokračuji v bruslení a udržuji se ve formě,“ řekl Staal. „Pokud ta příležitost přijde, budu připraven jít. Tohle je jen další krok směrem k tomu, abych mohl jít ven, hrát zápas a soutěžit. Pořád mě to svrbí a mám po tom touhu. Těším se na zápasy a co se stane potom, to se stane.“