Veselý se zranil, českému týmu bude v baráži Davisova poháru chybět!

Tenista Jiří Veselý se opět potýká se zraněním stehna a vynechá kvůli tomu účast v baráži Davis Cupu proti Izraeli v polovině září.

Devětadvacetiletého rodáka z Příbrami limitovaly zdravotní potíže i na US Open, kde vypadl v prvním kole dvouhry i čtyřhry.

Termín návratu na kurty nespecifikoval. Přestože jsou pro něj komplikace psychicky ubíjející, nechce nic uspěchat.

“Davis Cup je za mě nereálný,” řekl Veselý českým novinářům poté, co s krajanem Jiřím Lehečkou prohráli v New Yorku deblový duel s Američany Nathanielem Lammonsem a Jacksonem Withrowem dvakrát 4:6.

“Udělám pořádné vyšetření, a dokud nezjistím, jak se vrátit na sto procent, těžko se objevím zpět. Záleží na rozhodnutí doktorů a týmu. Nechci nic uspěchat, jako tomu bylo v posledních měsících. Tudy cesta nevede,” doplnil.

Aktuálně 68. hráč světového žebříčku si zranění přivodil v dubnu. Stihl se vrátit na Roland Garros a poté ve Wimbledonu postoupil do třetího kola.

V červenci si ale na turnaji v Newportu zranění obnovil.

“Škoda, že nebyly ve Wimbledonu body, to by mi pomohlo pro herní klid. Pak jsem letěl poprvé v životě do Newportu na poslední travnatý turnaj a říkal si, že je to můj nejlepší povrch. Bohužel se mi tam ale zranění vrátilo,” uvedl Veselý.

Po měsíční přestávce absolvoval v rámci přípravy na US Open turnaje ve Vancouveru a Granby, bolestí se ale nezbavil.

“Cítím to dnes a denně. Jsou dny, kdy je to dobré, a další, kdy zase ne. Jakákoliv zátěž tomu moc nepomáhá, takže se snažím pracovat každý den s fyzioterapeutem a sval posilovat. Chybí mi ale tréninková a zápasová praxe,” podotkl Veselý.

Instagram did not return a 200.