29. 3. 2024

Vejmelka vychytal v NHL čisté konto, Zacha skóroval po české spolupráci!

Zdroj: Freepik

Brankář Karel Vejmelka zastavil v NHL všech 33 střel St. Louis, dovedl hokejisty Arizony k vítězství 5:0 a připsal si třetí čisté konto v sezoně.

Bostonu nestačil gól Pavla Zachy, který skóroval po přihrávkách Davida Krejčího a Davida Pastrňáka, a prohrál na ledě Tampy Bay 2:3.

Detroit i díky asistenci Dominika Kubalíka zvítězil 4:3 v prodloužení v Montrealu.

Ondřej Palát přihrál na jeden gól New Jersey, které podlehlo v Nashvillu 4:6. Na straně poražených plnil Vítek Vaněček roli náhradníka.

Stejnou pozici zaujímali další tři čeští gólmani Petr Mrázek, Daniel Vladař a David Rittich.

Do čtvrtečního programu naopak zasáhl Pavel Francouz, který pustil čtyři góly z 31 střel při prohře Colorada 3:5 s Anaheimem. Ducks otočili z 1:3 a obrat odstartoval Frank Vatrano, který nasázel hattrick.

Vejmelka tým podržel zejména v úvodních dvou třetinách, ve kterých zneškodnil 27 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Předčil jej pouze Nick Schmaltz, jenž v rozmezí 31. až 41. minuty vstřelil první tři góly zápasu a připsal si v NHL první hattrick. Na něj ve třetí třetině ještě navázali Travis Boyd a Barrett Hayton.

Boston vyrovnal na 2:2 ve 43. minutě po ryze české spolupráci.

Pastrňák získal mezi kruhy puk, zbavil se elegantně obránce a našel v předbrankovém prostoru Krejčího, který ještě vylepšil pozici pro Zachu.

Zápas rozhodl Victor Hedman v čase 53:19 a těsné vedení Tampa Bay udržela i díky zákroku Michajla Sergačeva, který v závěrečných sekundách zblokoval střelu Pastrňáka z levého kruhu.

Statistika čtvrtečních zápasů NHL:

Montreal – Detroit 3:4 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 – 0:1)

Branky: 27. a 39. Harvey-Pinard, 6. Pezzetta – 4. Rasmussen, 24. Berggren, 34. Sundqvist (Kubalík), 63. Fabbri. Střely na branku: 23:42. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Harvey-Pinard, 2. Belzile (oba Montreal), 3. Seider (Detroit).

Tampa Bay – Boston 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 11. Hagel, 41. Point, 54. Hedman – 37. Marchand, 43. Zacha (KrejčíPastrňák). Střely na branku: 35:39. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Vasilevskij, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Washington – Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 6. Ovečkin, 46. Johansson, rozhodující sam. nájezd Bäckström – 23. Heinen, 53. Rust. Střely na branku: 45:37. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper (Washington), 2. DeSmith (Pittsburgh), 3. Johansson (Washington).

Minnesota – Philadelphia 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 24. a 45. Boldy, 63. Zuccarello – 6. Cates, 59. DeAngelo. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.177. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Zuccarello, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Nashville – New Jersey 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Branky: 13. Glass, 17. C. Smith, 32. Granlund, 49. Duchene, 57. F. Forsberg, 60. Jeannot – 11. Bratt, 16. Šarangovič, 25. J. Hughes, 58. Mercer (Palát). Střely na branku: 41:39. Diváci: 17.164. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Parssinen, 3. C. Smith (všichni Nashville).

Winnipeg – Buffalo 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky: 56. Schmidt, 60. Dubois – 31. Power, 35. Thompson, 51. V. Olofsson. Střely na branku: 21:36. Diváci: 13.589. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Thompson (oba Buffalo), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Arizona – St. Louis 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky: 31., 34. a 41. Schmaltz, 46. Boyd, 48. Hayton. Střely na branku: 25:33. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání a z 33 střel neinkasoval. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Schmaltz, 2. Vejmelka, 3. Hayton (všichni Arizona).

Calgary – Chicago 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 20. Huberdeau – 18. Raddysh, 30. Katchouk, 36. Dickinson, 37. Lafferty, 60. Murphy. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.659. Hvězdy zápasu: 1. Stauber, 2. P. Kane, 3. Blackwell (všichni Chicago).

Colorado – Anaheim 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky: 4. a 37. Rantanen, 22. Girard – 10., 39. a 60. Vatrano, 50. Henrique, 51. McTavish. Střely na branku: 44:32. Pavel Francouz odchytal 58:37 minuty, inkasoval čtyři góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. McTavish (oba Anaheim), 3. Rantanen (Colorado).

2.Winnipeg5031118162:13163
3.Minnesota4726417148:13656