29. 4. 2024

Triatlon v Portocolom ovládl v rekordním čase Kallin. Mezi ženami vyhrála Schulzová!

Na ostrově Mallorca se v neděli konaly závody profesionálů, které v roce 2022 přivítaly na dvou distancích triatlonu de Portocolom přibližně 600 závodníků.

Hlavním závodem je „111“, který se skládá z relativně cyklisticky zaměřeného závodu na 1 km plavání / 100 km na kole / 10 km běhu.

Na zvlněné cyklistické trati je také několik slušných stoupání a běh vede k majáku Portocolom, který je významnou součástí loga a značky závodu.

Kallin bořil rekordy

Na kole ovládl závod urostlý Švéd Robert Kallin. Vedl už po plavání, přičemž v těsném závěsu za ním byli Brit George Goodwin a domácí Španěl Javier Cardona Recio, a jakmile se ocitl na dvou kolech, ujel.

To samozřejmě není pro Roberta nic neobvyklého, loni na IRONMAN Florida vedl z kola (skončil třetí) před Gustavem Idenem a Lionelem Sandersem. Jen před týdnem byl první na startu závodu Challenge Salou.

Jeho mezičas na kole 2:38:37 mu dal osmiminutový náskok před Goodwinem. Kallin pokořil traťový rekord na kole (a vlastně i celkově). „Vím, že jsem na kole musel tlačit na pilu, protože Goodwin je solidní běžec. Dokázal jsem to a získal jsem vítězství v tak skvělém závodě. Určitě se v roce 2023 vrátím, abych obhájil svou korunu.“

Goodwin prostřednictvím Instagramu dodal: „Jsem s tím spokojený po tom, jak skončila minulá sezona, a po narušené zimě. Do té další zbývá ještě pár týdnů.“

Jenny Schulzová doplňuje sadu pódií

Druhá v roce 2017 a třetí v roce 2018 na této akci byla Němka Jenny Schulzová nadšená, že se konečně dostala na stupně vítězů v Portocolomu.

Mezi finálovou trojicí – Shulzovou plus Caroline Liveseyovou (druhá) a Sarah Bonnerovou (třetí) – bylo po úvodním plavání jen málo rozdílů a na Mallorce žijící Britka Liveseyová využila své znalosti místních silnic, aby s Němkou zamíchala i během cyklistické etapy.

Teprve v závěrečném běhu se mistryně Evropy v duatlonu dokázala prosadit a zvítězila s náskokem něco málo přes tři minuty před Caroline.

„Jsem moc šťastná, byl to náročný závod a moc se mi líbil formát, který mi perfektně sedí,“ řekla Schulzová.

Caroline dodala: „Báječně jsem si dnešní domácí závod v Portocolomu užila. Úžasná akce od Kumulusu jako vždy. Jsem opravdu šťastná, že jsem obsadila druhé místo.“

Poté, co si v roce 2017 prožila těžké období po surovém napadení, to bude příjemná rozcvička pro závody na delší vzdálenosti typu Xtreme, které mají s manželem Markem nepochybně v plánu na pozdější část sezony.