16. 4. 2024

TOP 8 posil Realu Madrid z Premier League

Přišli z Anglie a z deštivých ostrovů se ve slunném Madridu rychle aklimatizovali.

1.místo: Cristiano Ronaldo

Přišel z Manchesteru united už jako vítěz Ligy mistrů. Za svého působení nastřílel 450 gólů, stal se střeleckým rekordmanem Realu a dovedl ho ke čtyřem triumfům v Lize mistrů. Za svého působení na Santiago Bernabeu také vyhrál pětkrát Zlatý míč. Možná největší legenda v historii královského klubu vůbec!

2.místo: Luka Modrič

V létě 2012 přišel z londýnského Tottenhamu a zprvu se trápil, dokonce ho zvolili nejhorší posilou. Jenže on nezahořkl a stal se králem záložní řady.

3.místo: Xabi Alonso

Přestoupil z Liverpoolu a pět sezon tvořil hru Realu s nebývalou elegancí, inteligencí a fotbalovou vyspělostí. Zlatá éra 3 triumfů v LM však začala až po jeho odchodu.

4.místo: Gareth Bale

Minulá sezona se mu hodně nepovedla a fanoušci ho nesnáší. Ale během šesti let dal 102 gólů a některé, ty z finále LM 2014 a 2018, byly zcela zásadní.

5.místo: Ruud Van Nisterlooy

Kvůli zdravotním trablům zvládl v podstatě jen dvě sezony, ale Real s ním dvakrát dobyl La Ligu. Bilance? 96 utkání a 64 přesných zásahů!

6.místo: Steve McManaman

Podílel se na skvělé éře, dvakrát ovládl Ligu mistrů (2000 a 2002) a dvakrát La Ligu (2001 a 2003)

7.místo: Arjen Robben

Létající Holanďan po příletu z Chelsea prožil dvě povedené sezony, ale prezident Florentino Peréz ho obětoval na oltář CR7 a Kaká.

8.místo: David Beckham

Během čtyř let nic moc nevyhrál, jen jednou La Ligu. Jeho chyba to však nebyla. Získal si respekt a popularitu.