31. 3. 2023

TOP 5 nejnudnějších titulových zápasů v historii UFC!

#2 Anderson Silva vs. Demian Maia, UFC 112

Zápas mezi tehdejším úřadujícím šampionem střední váhy Andersonem Silvou a vynikajícím brazilským jiu-jitsu Demianem Maiou byl stejně bizarní jako neveselý.

Maia nastoupil místo Vitora Belforta, který utrpěl zranění ramene.

V té době měl Maia bilanci 11-1, ale chyběla mu série vítězství, která by mu zajistila titulový zápas, protože od porážky knokautem s Danem Millerem měl na kontě pouze jedno vítězství.

Anderson Silva, sebevědomý a občas namyšlený, cítil, že jeho nový soupeř nepředstavuje pro jeho vládu žádnou hrozbu.

Slovní útok ze strany Maii před plánovaným zápasem však jeho brazilského kolegu rozzuřil.

Maia si dělal legraci ze Silvovy přezdívky „Pavouk“ a prohlásil, že využije svých schopností brazilského jiu-jitsu a odnese si domů jednu ze Silvových osmi nohou.

Rozzuřený bývalý šampion střední váhy se snažil, aby Maia za tuto domnělou neúctu zaplatil. V noci zápasu se odehrál stejně podivný jako nezajímavý zápas.

Silva dominoval v prvních třech kolech, kdy svému protivníkovi odepřel jakýkoli takedown a zároveň ho snadno převálcoval.

Jak zápas pokračoval, „Pavouk“ se přestal angažovat. Místo toho se Silva vysmíval Maiovi, tančil po oktagonu a plácáním po žíněnce zesměšňoval protivníkovy kořeny v brazilském jiu-jitsu.

Maia nebyl schopen Silvu stáhnout na žíněnku a Silva sám nebyl ochoten se zapojit, a tak se zápas změnil v pouhou sérii posměšků a urážek.

Fanoušci byli na „Pavouka“ rozzuření. Ve čtvrtém kole Dana White otevřeně vyjádřil svůj hněv tím, že Silvovu manažerovi předal titul ve střední váze a nařídil mu, aby ho Silvovi před odchodem z klece omotal kolem pasu.

Od té doby White nic podobného neudělal, ani to nikdy předtím neudělal. Po skončení zápasu navíc přísahal, že Silvu na místě vyškrtne, pokud Brazilec tyto vylomeniny ještě někdy zopakuje.

Instagram did not return a 200.