23. 7. 2024

TOP 5 nejlepších quarterbacků v historii NFL!

Ačkoli hráči na pozici rozehrávačů nemusí být nutně vůdci týmu, většina se této role ujímá a má zásadní vliv na to, co se bude hrát. Tato pozice je v americkém fotbale považována za jednu z nejobtížnějších, a to nejen kvůli potřebným dovednostem, které je třeba k jejímu výkonu mít, ale také kvůli obrovskému tlaku a očekáváním, které jsou s ní každý týden, zápas po zápase, spojeny.

Pojďme se nyní podívat na ty nejlepší rozehrávače, které kdy slavná NFL zažila.

#5 JOHNNY UNITAS

Průkopník moderních ofenzív. Johnny Unitas byl s velkým náskokem nejlepším rozehrávačem své éry v době, která nepřála ani jeho pozici, ani útoku.

S Colts vyhrál čtyři Super Bowly a byl nejlepším QB v letech 1956 (jeho nováčkovský rok) až 1967. Je jediným quarterbackem, který čtyřikrát po sobě vedl ligu v počtu TD přihrávek, a to v letech 1957 až 1960, kdy také zaznamenal sérii 47 zápasů v řadě s alespoň jednou touchdownovou přihrávkou.

#4 PEYTON MANNING

Nejpříkladnější QB všech dob. Peyton Manning občas vypadal jako robot. Jeho schopnost měnit hru a číst obranu během počítání snapů byla pozoruhodná, stejně jako jeho ovládání a klid.

Z hlediska produktivity se mu nikdo nevyrovnal. Jeho pět titulů MVP je absolutním rekordem, který svědčí o jeho dominanci.

#3 AARON RODGERS

V NFL je mnoho sporných věcí. Ale tvrzení, že Aaron Rodgers je jedním z nejtalentovanějších quarterbacků v historii ligy, mezi ně nepatří.

Rodgers je historickým lídrem ve dvou nejdůležitějších statistikách definujících velikost QB: (104,9) a poměru TD / INT (226 ku 57). V této druhé kategorii je druhý Brady s 392 a 143. Rozdíl je propastný.

Jedinou kaňkou jeho kariéry jsou Super Bowly, protože s Green Bay získal pouze jeden.