20. 2. 2024

TOP 5 nejlepších obránců roku 2021

Ačkoli útočníci a záložníci často sklízejí chválu, nikdo nemůže popřít, že obránci na nás letos udělali stejný dojem. Na počest těchto hráčů jsme se rozhodli sestavit seznam pěti nejlepších obránců roku 2021. Jsou to následující hráči:

#5 Marquinhos

To, že se Marquinhos dostal mezi nejlepší obránce světového fotbalu v roce 2021, není náhoda. Tento defenzivní univerzál je od začátku roku pevnou oporou v srdci obrany Paris Saint-Germain. Podává slušné výkony jak za klub, tak za svou zemi Brazílii.

Marquinhos v minulé sezoně nastoupil za PSG ve všech soutěžích ve 40 zápasech. Sedmadvacetiletý hráč na to v létě navázal skvělými výkony s Brazílií na Copa America. I díky jeho skvělým výkonům inkasovalo Selecao na celém turnaji pouhé čtyři góly. Přesto ve finále podlehli Argentině.

Marquinhos vstoupil do současné sezony pravou nohou. Obránce dosud nastoupil za PSG ve všech soutěžích ve 20 zápasech a zaznamenal tři góly a jednu asistenci.

#4 David Alaba

Rakušan předčil očekávání od chvíle, kdy v letním přestupovém období opustil Bayern Mnichov a přestoupil zdarma do Realu Madrid. David Alaba neztrácel čas a rychle se prosadil do základní sestavy na Santiago Bernabeu.

Obránce se stal mesiášem Los Blancos v srdci obrany. Pomohl jim zakrýt díru, která vznikla po odchodu Sergia Ramose. Dosud za španělské giganty nastoupil ve 23 zápasech La Ligy a Ligy mistrů a připsal si dva góly a tři asistence.

Také v minulé sezoně si za Bayern připsal dva góly a sedm asistencí a Rakousku pomohl z pozice kapitána na EURU postoupit ze základních skupin. Proto je snadno pochopitelné, proč patří mezi nejlepší obránce v roce 2021.

A ti nejlepší 3?