23. 7. 2024

TOP 5 nejlépe placených hráčů Chelsea!

Chelsea zažívá v éře Premier League velké úspěchy. Příliv peněz od Romana Abramoviče od roku 2003 jí pomohl stát se jedním z nejúspěšnějších anglických klubů 21. století.

V minulé sezóně vyhrála Ligu mistrů. Aby v letošní sezoně posílili své šance v Premier League, překonali svůj přestupový rekord a zároveň přivedli zpět Romelua Lukakua. Za belgického útočníka vysolili 97,5 milionu liber, ale ten nedokázal zopakovat formu, kterou předváděl v Interu Milán.

Londýnský klub má jeden z nejvyšších výdajů na platy na světě (162,64 milionu liber ročně).

V Premier League jim patří druhé místo za Manchesterem United, co se týče mezd. Nejvíce však v lize utrácejí za záložníky – téměř 38 % jejich ročních platů připadá na záložníky. Blues jsou na druhém místě v platech brankářů, obránců a útočníků.

V této souvislosti se podívejte na pět nejlépe placených hráčů Chelsea v současné době.

#5 Ben Chilwell – 190 000 liber týdně

Ben Chilwell začal svou kariéru v Leicesteru City, kde v roce 2015 absolvoval akademii. V polovině sezony 2015/16 odešel na hostování do Huddersfieldu Town. Nebyl tak přítomen oslav legendárního titulu.

Jeho výkony na levé straně hřiště, kde se projevuje přesnými přihrávkami a schopností sbírat asistence, z něj dělají jednoho z nejžádanějších levých obránců v lize.

Blues ho podepsali v létě 2020 za údajnou částku 45 milionů liber.

Jeho současná smlouva vyprší v roce 2025 a ročně si přijde na slušných 9,88 milionu liber.