TOP 5 hvězdných trenérů bez práce! Kam zamíří Lampard či Sarri?

Uznávaní trenéři, kteří v minulosti vedli velké týmy. Momentálně jsou bez angažmá, ale na jak dlouho?

#5 Lucien Favre

Švýcarský trenér zatím za sebou nemá dlouhodobé úspěchy na nejvyšší úrovni, ovšem dokud není pod tlakem, umí z jakéhokoliv týmu vytáhnout jen to nejlepší.

Favre naposledy vedl Dortmund, ale tam dostal koncem roku 2020 výpověď. Z Německa má již jedenáctileté zkušenosti, přičemž kromě toho trénoval i v rodném Švýcarsku a Francii.

#4 Massimiliano Allegri

Když vedl Juventus, za 5 let vyhrál 11 trofejí a dostal se do dvou finálových zápasů Ligy mistrů. Allegri udělal z Juventusu neohroženého giganta nejen v Serii A a právem se řadí do seznamu nejlepších trenérů poslední dekády.

Na zkušeného Itala (53) ještě určitě čekají mnohé úspěchy a zajímavé pracovní zkušenosti, přičemž s jeho jménem se podle spekulaci spojuje návrat do Juventusu, respektive do jiného týmu v italské nejvyšší soutěži.

#3 Ernesto Valverde

I přesto, že za dva a půl roku dokázal Barcelonu přivést ke čtyřem trofejím, se může působení španělského kouče na Nou Campu označit za málo úspěšné.

V Lize mistrů pohořely dvakrát za sebou a co víc, katalánský gigant pod Valverdeho vedením ztratil svou tvář. Barca už nebyla tím dominantním vůdcem a dirigentem zápasů a i když se 57letý trenér snažil co to dalo, nakonec se musel s FCB rozloučit a od ledna 2020 je na volné noze.

#2 Frank Lampard

Ikona anglického fotbalu se téměř ihned po konci hráčské kariéry přesunula do trenérského kolotoče. Lampard se k pozici hlavního trenéra seniorského týmu dostal v létě 2018, kdy převzal druholigové Derby. Už po roce však následoval návrat do Chelsea, která dala své legendě prostor na realizaci.

První ročník zvládl Frank velmi solidně, protože i přes zákaz nákupů dokázal s nadaným kádrem postoupit do Ligy mistrů. Sezóna 20/21, už s hvězdnými posilami, byla pro něj náročnější a rozmístit projev týmu The Blues byl pod jeho vedením často kritizován.

Koncem ledna 2021 byl tak nahrazen Thomasem Tuchelom, ale aktuálně je jen otázkou času, jakou výzvu si Lampard vybere pro další pokračování jeho trenérské kariéry.

#1 Maurizio Sarri

Sarri se po roce v Chelsea přesunul v létě 2019 do Juventusu, ale i z Turína se musel poroučet již po konci první sezóny. Italský kouč, který patří k nejzkušenějším odborníkům na italskou ligu, je od léta 2020 bez práce.

Podle spekulaci byl Maurizio v lednu 2021 krůček od návratu do Chelsea v pozici dočasné náhrady, ale tuto zprávu nakonec renomované zdroje vyvrátily.

Zdroj: Šport7.sk

Instagram did not return a 200.