TOP 5 hráčů, které by Barcelona mohla přivést do svých ofenzivních řad

Blíží se nám zimní přestupové období, na které mnoho světových velkoklubů míří velkou pozornost. Mezi ně patří také Barcelona. Nově vybraný kouč a legenda katalánského celku Xavi se podle španělských medií bude rozhlížet po posílení zejména do ofenzivních řad.

#1 Karim Adeyemi (FC Red Bull Salzburg)

Dá se očekávat, že o tohoto 19ti letého teenagera se strhne velká bitva. Mladičký Němec ve službách rakouského Salzburgu má letos na kontě už 11 přesných zásahů v 15 ligových zápasem, úctyhodnou bilancí se může také pyšnit na evropské scéně, kde má na kontě 4 trefy ze sedmi zápasů.

O jeho získání údajně projevili zájem kluby jako jsou anglický Liverpool či německý gigant z Mnichova. Je tedy otázkou, zda by Barcelona zmítající se ve finančních problémech, dokázala případné nabídky možných zájemců překonat.

#2 Hakim Ziyech (FC Chelsea)

Kreativní marocký křídelník nemá v momentálním kádru Chelsea pevné místo. Německý stratég Thomas Tuchel sází na jiné hráče a Hakim v konkurenci Lukaka, Wernera či Hudsona -Odoie sbírá herní minuty poskrovnu.

Celkově jich má na kontě pouze 732 napříč všemi soutěžemi. Pro Barcelonu by se mohlo jednat o kvalitní a
zajímavou variantu na pravou stranu útoku.

#3 Kingsley Coman (FC Bayern Mnichov)

Další zajímavou akvizicí by mohl být Francouz Kingsley Coman. Dvacetipětiletému Francouzovi, jenž během kariéry získal již 9 mistrovských titulů ze tří zemí, končí příští rok smlouva. Samotný Coman se netají o setrvání v bavorském celku i na nadcházející sezony, ovšem požaduje obrovský kontrakt.

Pokud by se ale ozvala Barcelona, mohlo by jít pro Comana o novou výzvu a peněžně by jeho představy
mohli být pro Blaugranas přijatelnější.

#4 Lorenzo Insigne (SSC Neapol)

Obrovským přínosem by pro Barcelonu mohl být příchod Lorenza Insigneho. Byť se jedná už o třicetiletého hráče, Barceloně by určitě byl prospěšný. Insignemu v červnu končí v Neapoli smlouva a nemá v plánu pokračovat pod Vesuvem nadále. Drobný útočník by tak mohl do Španělského celku odejít zcela zdarma.

#5 Antony (AFC Ajax Amsterdam)

Ajax dlouhodobě sází na mladé fotbalisty a jedním z nich je jednaadvacetiletý Brazilčan, který vloni opustil domovské São Paulo.

Jeho velkými přednostmi jsou skvělý pohyb, skvělé čtení hry. Velkou pozornost na sebe strhnul v listopadovém utkání Ligy mistrů na hřišti Dortmundu, kdy se velkou mírou podílel na triumfu holandského celku. Dá se očekávat, že se bude jednat o horké zboží mezi velkluby.

Instagram did not return a 200.