19. 4. 2024

TOP 12 památných zápasů Česka na EURU

Zdroj: Freepik

Pojďme si představit ty nejpamátnější zápasy české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale, které se nesmazatelně se vryly do paměti všech fanoušků.

#12 Skotsko🆚Česko 0:2,🗓 2021

Čeští fotbalisté úspěšně vstoupili do mistrovství Evropy, ve svém prvním utkání v základní skupině D zvítězili nad domácím Skotskem 2:0.

Na stadionu v Glasgow se dvakrát trefil útočník Patrik Schick, který nejprve ve 42. minutě otevřel skóre hlavou a v 52. minutě přidal pojistku ukázkovým lobem téměř z poloviny hřiště.

Právě Schickův lob z půlky hřiště byl oceněn jako nejhezčí gól šampionátu a český útočník se podělil o korunu krále střelců s Cristianem Ronaldem.

#11 Česko🆚Portugalsko 0:1,🗓2012

Že parta kolem trenéra Bílka bude bojovat o semifinále? Po hrůzostrašném začátku s Ruskem (prohra 1:4) k tomu nakonec nebylo zase tak daleko.

Po výhrách s Řeckem a Polskem šel český tým do čtvrtfinále dokonce z prvního místa. V cestě stáli Portugalci v čele s hvězdným Cristianem Ronaldem.

Ten nenechával nikoho na pochybách, že už vyspěl ve světovou superstar.

Dvakrát nás po jeho střele zachránila branková konstrukce, jenže deset minut před koncem na něj mladý bek Gebre Selassie zapomněl a Ronaldo hlavičkou poslal Portugalce dál.