23. 9. 2023

TOP 10 nejlepších fotbalových komentátorů z Česka

Kdo jsou ti nejlepší čeští fotbaloví komentátoři, moderátoři lomeno reportéři? Vícero z nich se věnuje všem těmto specializacím zároveň, proto jsme vytvořili jednu kategorii tzv. fotbalových televizáků. Kdo jsou ti nej na české scéně?

Magazín Fórum Sport při hodnocení přihlížel ke zkušenostem, praxi, mediálnímu zásahu a oblíbenosti.

10.místo: Miroslav Dušek (Sport TV)

Komentátor na Sportu 1 je známý především mladší generaci, a to zejména díky svému projektu Fotbalový svět. Na instagramu patří jeho fotbalová stránka k těm nejsledovanějším ve svém oboru. Jak Míra přiznal, spravuje jí vlastně docela sám.

Mimo to také podniká v oblasti sportovních deskových her. Mimo fotbalu je zvyklý komentovat i jiné sporty.

9.místo: Václav Pilný (O2 TV Sport)

Jeho obličej Vám od řady jiných komentátorů nejspíš povědomý nebude, ale hlas by mohl být. „Pilňas“ je už mnoho let sportovní komentátor, Od roku 2015 na O2 TV Sport, komentuje českou fotbalovou ligu i Ligu mistrů.

Do záře reflektorů se dostal, když se chybou režiséra dostal do živého vysílání a zrovna v rozhovoru s kolegou utrousil několik sprosťáren. Zveřejnil také osobní srdceryvný příběh jak po testu otcovství přišel po sedmi letech o syna

8.místo: Jiří Štěpán (Česká Televize)

„V ČT roste nový Bosák,“ psali fotbalové magazíny pár let zpátky. Na posledním mistrovství světa to byl právě Jiří Štěpán, kdo rozděloval fanouškovskou obec.

„Nemůžu ho poslouchat. Dělá spoustu chyb. A ty jeho žoviální historky,“ křičí jedni. „Je parádní dlouhodobě. Pomlouvají ho nezaslouženě. Má dobré příběhy,“ oponovali druzí.

7.místo: David Sobišek (O2 TV Sport)

„Fotbal snídám, obědvám i večeřím,“ nechal se slyšet populární reportér a příležitostně i moderátor David Sobišek. Jako junior měl velmi dobře našplápnuto stát se profi fotbalistou, kopal za Slavii a byl i v reprezentačních výběrech, jenže zranění vše zkazila.

Díky fotbalové průpravě má dnes David Sobišek velmi hluboký hled do fungování celé nejen české fotbalové sféry.

6.místo: Milan Štěrba (O2 TV Sport)

Milan Štěrba uměl chytit boom nástupu sportovních kabelových televizí. Po začátcích na Sportu 1 se přes Eurosport dostal až k Lize mistrů, kterou několik sezon vysílala Prima Cool. Fotbalu dává Milan Štěrba vše, dokonce působí jako trenér mládeže. Poutavě odkomentovat však umí i golf.

⬇ A těch pět nejlepších? ⬇