17. 5. 2024

TOP 10 nejlepších fotbalistů, kteří nikdy nevyhráli Zlatý míč

3.místo: Alessandro Del Piero

Pravděpodobně ještě více překvapivé než to, že Totti nikdy Zlatý míč nezískal je to, že to nedokázal ani jeho klubový úspěšnější kolega, Alessandro Del Piero.

Rekordman Juventusu, který v závěru kariéry střílel góly v Austrálii, měl se Starou dámou ve vitríně několik úspěchů.

Během svých dvaceti sezón v Turíně nastřílel rekordních 290 branek, čímž pomohl k zisku šesti titulů v Serie A, jednomu v Lize mistrů, tří finálových účastech v nejlepší klubové soutěži a vyhrál i mistrovství světa v roce 2006.

Přestože byl dvakrát nejlepším střelcem ligy mistrů a ve stejných letech dominoval i v italském fotbale, nebyl nikdy ani jen v první trojici v pořadí Zlatého míče. Když už není zapsán v historii této trofeje, nesmazatelně patří do srdcí fanoušků Juve a jak známe Alexa, to je pro něj důležitější.

2.místo: Xavi Hernandéz

Španělsko dovedl k titulům mistrů světa i Evropy. Barcelonský Napoleon, který svými vůdčími schopnostmi táhl tým do všech jeho bitev už od dob Pepa Guardioly, byl hlavním činitelem všech barcelonských úspěchů v novém tisíciletí.

Přesto se vždy v dresu Blaugranas našel někdo, kdo ho v anketě o nejlepšího hráče planety předběhl. Rivaldo, Ronaldinho nebo Messi.

Xavi, který všechny zmíněné v podstatě naučil barcelonský styl hry, se individuálního ocenění nedočkal, zejména proto, že před gólem upřednostňoval přihrávku. I tak však zůstává jedním z nejcennějších fotbalistů světa.

1.místo: Thierry Henry

Vytáhlý útočník získal v dresu Francie titul mistra světa, mistra Evropy, byl druhým v roce 2006 a po boku Zinedina Zidana byl hlavním strůjcem úspěchů galského kohouta. Kromě toho se v Arsenalu Londýn vypracoval na legendu, která těžko bude překonána.

Dvojnásobný střelec roku, nespočetně krát ověnčený fotbalista v Anglii, jeden z nejlepších útočníků, jací kdy hráli, rozený vítěz. Největšího individuálního vítězství se však nedočkal.