17. 6. 2024

TOP 10 nejbizarnějších momentů v historii UFC!

Na tyhle momenty prostě žádný fanoušek MMA a UFC nikdy nezapomene. Nikde v highlightech je neuvidíte, přesto se staly populární. Proč? Pro svou bizarnost, někdy vtipnost, někdy až nechutnost. Posuďte sami.

10.místo: Melvin Guillard vs Ronys Torres, 2010

Velká ledová katastrofa. Cože se to vlastě stalo? Jeden z kustodů Torrese mu nechal o pauze mezi koly chladit krk. Pak ho chtěl dát zpět, jenže sáček se roztrhl a 2 kila ledu skončila na podlaze.

Led hned začali uklízet tři lidi, jenže moc jim to nešlo a patrně z nervozity ještě převrhli úklidový kbelík.

9.místo – Gerard Gordeau vs Teila Tuli, 1993

UFC 1. Historicky první turnaj, od kterého nikdo moc nevěděl co čekat. Tehdy to byl jeden styl proti jinému. Zápasník sumo Tuli čelil nizozemskému kikboxerovi Gordeauovi. Pravidla? Téměř žádná.

Tuli po nepovedeném strhu skončil až u klece. Malátně sedícího jej pak trefil Gordeau kopačkou přímo do obličeje a kamery zachytily jak mu vykopl zub. Dnes už by takový kop neprošel.

8.místo – Anderson Silva vs Nick Diaz, 2015

Bizarní a zároveň nádherný moment. Na tento zápas se čekalo několik let. Silva během své hvězdné kariéry často provokoval soupeře během zápasu různými gesty.

Nick mu však dokázal odpovědět způsobem, který Silva jistě nečekal a tedy: Na okamžik si před něj lehl. Zaskočený Brazilec se na akci nezmohl a drzé gesto neztrestal. Dostal ochutnat vlastní medicíny.

A ty další?