29. 1. 2023

TOP 10 boxerských duelů, které bychom chtěli vidět v roce 2022

Box v roce 2021 přinesl několik velkolepých momentů. Co si přejeme, aby přinesl ten letošní 2022?

Saul „Canelo“ Alvarez a Josh Taylor se zapsali do historie sjednocením svých divizí, Tyson Fury a Deontay Wilder svedli bitvu na věky věků, zatímco šokující prohry Joshe Warringtona a Teofima Lopeze ukázaly, že v tomto sportu nelze nic považovat za samozřejmost.

Co nás však čeká v novém roce? Zamyšlení nad 10 zápasy, které se musí uskutečnit v roce 2022.

#10 Conor Benn vs Adrien Broner

Conor Benn v prosinci završil velkolepý vzestup v roce 2021 výrazným vítězstvím v šestém kole knockoutem nad Chrisem Algierim. Byl to další test, kterým prošel na výbornou po podobně ničivém vítězství nad Samuelem Vargasem v dubnu, než v srpnu přetlačil dalšího zkušeného operátora Adriana Granadose.

Broner představuje pro bojovníka z Ilfordu další lákavou výzvu. Muž, který byl kdysi tipován na budoucnost polotěžké váhy, prožil v posledních letech bouřlivé období a od porážky s Mannym Pacquiaem v lednu 2019 bojoval pouze jednou.

Ve 32 letech je však v Američanovi stále život a představuje soupeře takového kalibru, který by mohl Benna do konce roku posunout do bojů o titul mistra světa.

#9 Anthony Yarde vs Joshua Buatsi

Po 18 měsících osobní tragédie mimo ring a velkém neúspěchu v něm se Anthony Yarde v prosinci díky krutému vítězství v odvetě nad Lyndonem Arthurem znovu zařadil do světové váhy.

Bojovník z Hackney, který je v žebříčku WBO na prvním místě, se pravděpodobně utká s vítězem zápasu Joe Smith Jr. vs. Callum Johnson, kteří se střetnou v lednu.

Joshua Buatsi z Croydonu je na podobné cestě a v roce 2022 bude mít na dosah titul mistra světa, což podtrhl v létě divokým vítězstvím nad Ricardsem Bolotniksem. On i Yarde v průběhu let prohlásili, že jejich lákavý londýnský souboj nemá smysl, dokud se oba nestanou mistry světa. Rok 2022 by mohl být tou správnou dobou.

#8 Ryan Garcia vs. Gervonta Davis

Na začátku roku byla nažhavená divize lehkých vah plná velkých zápasů, kterých se účastnili noví „čtyři králové“ – Devin Haney, Teofimo Lopez, Gervonta Davis a Ryan Garcia. Zatím se všichni čtyři drželi stranou. To se musí v roce 2022 změnit.

Nejzajímavější scénář by mohlo přinést setkání Davise a Garcii. Po lednovém vynikajícím vítězství nad Lukem Campbellem si Garcia po problémech s duševním zdravím vzal od ringu na čas pauzu a ve druhé polovině roku utrpěl zranění zápěstí.

Davis se mezitím přesunul do superlehké váhy, kde v létě zničil Maria Barriose, a minulý měsíc ho čekala těžší zkouška v kategorii do 135 liber proti Isaacu Cruzovi.

Garcia vs. Davis představuje velký zápas v jedné z nejtalentovanějších boxerských divizí a do jisté míry určí, kdo je budoucím králem.

A ty další?

Instagram did not return a 200.