21. 5. 2024

Spoluhráči z brazilské reprezentace povzbudily Neymara: Hvězda PSG zvažuje konec v národním týmu

Spoluhráči brazilského fotbalisty Neymara věří, že 29letý útočník zůstane v národním týmu i po příštím mistrovství světa v Kataru. Neymar tento týden v televizním rozhovoru řekl, že k šampionátu přistoupí, jako kdyby byl jeho poslední.

Brazilec uvedl, že neví, jestli ještě zvládne mentálně vydržet více fotbalu na mezinárodní úrovni. Jeho spoluhráči z Paříže St. Germain prohlásili, že chápou tlak, kterému Neymar čelí jako největší brazilská hvězda. „Chceme, aby s námi zůstal mnoho let. Je však obtížné hovořit o někom jiném, nevím, co má v hlavě. Lidé někdy čelí obrovskému tlaku. Nejen Neymar, ale i Lionel Messi, či Cristiano Ronaldo. Chceme ho zde. Je to jeden z nejlepších hráčů, jaké jsme kdy v Brazílii viděli, „ řekl záložník Fred, jehož citovala agentura AP.

Obránce Thiago Silva na tiskové konferenci uvedl, že tlak na Neymara je v porovnání s jinými hráči nespravedlivý. „Zapomínáme na to, co udělal na hřišti a zaměřujeme se na to, co není důležité. Vytvářejí tak na něj velký tlak.“

Brazílie odehraje ve čtvrtek kvalifikační zápas o MS proti Uruguayi. „Doufám, že neztratí radost, je to mimořádně speciální hráč. Když je šťastný a dělá to, co má rád, může vždy hrát tak, jak vždy hrál. Je to lepší pro tým,“ dodal Silva, který je Neymar dobrý přítel. „Pokud to budeš někdy potřebovat, vždy tu pro tebe budu,“ vzkázal mu obránce v příspěvku na Instagram.

Útočník Evertonu Richarlison zveřejnil na Twitteru obrázek transparentu, který nosí fanoušci v Manausu, kde bude Brazílie ve čtvrtek hrát. Je na něm nápis: „Neymar, kdyby si hrál v nebi, zemřel bych jen pro to, abych se na tebe mohl dívat.“