25. 4. 2024

Sparťanský zmar pokračuje, Baníku stačila k remíze jediná střela na branku!

Zdroj: Depositphotos

Fotbalisté Sparty v sobotním utkání 9. kola nejvyšší soutěže remizovali s Baníkem Ostrava 1:1. Letenští tak zaznamenali ve Fortuna lize pátý nerozhodný výsledek v řadě.

Pražané po zásahu Lukáše Sadílka vedli, po pauze ale týmu kouče Pavla Vrby zajistil bod přesnou trefou Jiří Klíma.

Návrat Pavla Vrby

Duel byl pikantní pro trenéra Vrbu, jenž před angažmá v Ostravě vedl Spartu, a záložníka Plavšiče. Srbský hráč v minulém roce odešel z Letné k úhlavnímu rivalovi Slavie, odkud v Baníku hostuje.

Sparta začala aktivně a z první šance ve 22. minutě se prosadila. Janktův centr propadl až k Sadílkovi, který s pomocí odrazu od Ndefeho premiérovým gólem v ligové sezoně otevřel skóre.

V 35. minutě nezužitkovali Pražané v rozmezí 10 vteřin tři velké příležitosti. Zeleného střela z vápna skončila na břevně, Čvančarovu hlavičku vytáhl brankář Laštůvka a Sadílek zamířil těsně vedle.

Stačila jedna střela

Slezané si v úvodním dějství nevytvořili nic, ale necelou minutu po změně stran srovnali.

Klíma napřáhl z dálky a gólman Kovář na jeho střelu k tyči nedosáhl. Ostravský útočník zaznamenal třetí gól v sezoně nejvyšší soutěže.

Domácí byli více na míči, jenže vyloženou šanci si už nevypracovali. Střídající Minčev neprostřelil z úhlu Laštůvku, Čvančarovu ránu zase srazil na roh bývalý sparťan Lischka.

Sparta v nejvyšší soutěži s Ostravou v posledních 12 utkáních neprohrála a doma dokonce podesáté za sebou.

Pátou ligovou remízou v řadě vyrovnala klubový rekord z února a března 2018. Letenští jsou s pěti nerozhodnými výsledky remízovým „králem“ soutěže. Baník nevyhrál venku v lize podesáté za sebou.

Sparta Praha – Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Branky: 22. Sadílek – 46. J. Klíma. Rozhodčí: T. Klíma – Kubr, Machač – Franěk (video). ŽK: Sadílek, Pavelka – Laštůvka. Diváci: 15.457.
Sparta: Kovář – Mejdr (76. Wiesner), Sörensen, Zelený, Höjer – Jankto (76. Minčev), Pavelka, Sadílek, Daněk (67. Karabec) – Čvančara, Kuchta. Trenér: Priske.
Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Frydrych, Lischka, Fleišman (86. Šehič) – Cadu (81. Buchta), Boula, Kuzmanovič, Tetour (76. Tijani), Plavšič – J. Klíma. Trenér: Vrba.