28. 3. 2024

Sparta ve šlágru kola přetlačila Pardubice na nájezdy, Kometa konečně zabrala!

Třemi zápasy dnes pokračovalo šesté kolo nejvyšší české hokejové soutěže. Ve šlágru kola se na ledě Pardubic představila pražská Sparta.

V ostře sledovaném souboji dvou hlavních předsezonních favoritů na zisk titulu Sparta na ledě Pardubic dvakrát vedla, ale domácí pokaždé dokázali odpovědět a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy.

V páté sérii domácí Robert Kousal neuspěl a sparťan Roman Horák rozhodl o první výhře Sparty venku v této sezoně.

Dynamo se tak plného bodového zisku před vlastními fanoušky znovu nedočkalo a na první pozici se nevrátilo.

Kometa porazila Hradec přesvědčivě 4:0, přestože hosté přestříleli domácí v poměru 51:17!

Na skvělého Marka Čiliaka v brance brněnského týmu ale nevyzráli ani jednou. Kometa uspěla po dvou domácích prohrách a naplno bodovala podruhé v sezoně. Dva góly dal Luboš Horký.

Mountfield se proti Brnu musel vyrovnat se ztrátou svého nejproduktivnějšího hráče Nikity Ščerbaka, jemuž vypršelo vízum, a i když ruský útočník s manželkou žije v Kanadě, musel kvůli současné celosvětové situaci opustit Českou republiku.

Českobudějovický Motor sice vstoupil do nového ročníku nejvyšší soutěže parádně, minisérii tří výher ovšem nyní vystřídaly tři prohry v řadě.

V souboji s Olomoucí sice domácí dostal v prostřední části hry do vedení v přesilovce kanonýr Milan Gulaš, ale v závěrečné třetině nejprve David Škůrek vyrovnal a v prodloužení obrat dokonal v početní převaze Jiří Ondrušek.

Hanáci jsou v tabulce třetí, přitom mají na svém kontě o zápas méně kvůli odloženému zápasu v Karlových Varech.

Hokejová Tipsport extraliga – 6. kolo:
Budějovice – Olomouc 1:2 v prodloužení
Branky: 38. Gulaš – 50. Škůrek, 64. Ondrušek
Brno – Hradec Králové 4:0
Branky: 26. a 54. Horký, 3. Gulaši, 30. Zaťovič
Pardubice – Sparta 2:3 po samostatných nájezdech
Branky: 28. Říčka, 48. R. Kousal – 5. Tomášek, 32. Forman, rozhodující sam. nájezd Horák