Sparta ulovila dalšího reprezentanta! Co Jankta na Letnou přivedlo?

Fotbalový reprezentant Jakub Jankto je novou posilou pražské Sparty. Šestadvacetiletý odchovanec Slavie přišel na Letnou ze španělského Getafe na roční hostování s opcí. Sparta představila novou posilu na klubovém webu.

“Rozhodl jsem se pro Spartu, protože se mi poslední dobou strašně líbí. Poslední dva roky jsem sledoval nejen zápasy, ale i jak se klub chová a jací lidé v něm figurují. Skvělý dojem na mě udělali (sportovní ředitel) Tomáš Rosický i (trenér) Brian Priske, znám tady i spoustu hráčů. Po jednom dni jsem věděl, že Sparta je ten správný klub,” uvedl Jankto.

“Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě. Jakub přichází proto, abychom ještě zkvalitnili kádr a umožnili trenérovi větší variabilitu při skládání sestavy,” řekl Rosický.

Jankta čeká premiéra v české nejvyšší soutěži. Ze Slavie odešel do Itálie už v 18 letech, aniž by si připsal start v A-týmu, a přes Udine a Sampdorii Janov se dostal před minulou sezonou až do La Ligy. V Getafe se ale i vinou zranění neprosadil a nastoupil jen ke 14 ligovým duelům.

V reprezentaci má Jankto na kontě 45 zápasů a čtyři branky. Nechyběl ani u čtvrtfinálové účasti na loňském Euru.

Nyní se ofenzivní hráč pokusí pozvednout Spartu, která po obránci Jaroslavu Zeleném a útočníku Janu Kuchtovi získala během léta třetího reprezentanta se slávistickou minulostí.

V Evropské konferenční lize vypadli Letenští už ve 2. předkole s Vikingem Stavanger a domácí porážkou s Libercem zahájili i českou nejvyšší soutěž. Premiérovou soutěžní výhru pod novým trenérem Priskem si připsali až v neděli v Českých Budějovicích.

Instagram did not return a 200.