25. 4. 2024

Sparta při Hořavově premiéře prolomila šňůru proher ve Varech, Kometa doma opět vítězná!

Šest zápasů 20. kola měla na programu hokejová Tipsport extraliga. Pod staronovým koučem Miloslavem Hořavou zabrala i Sparta, která rozdrtila domácí Karlovy Vary 5:1.

Vítkovičtí hokejisté vstoupili do zápasu proti Olomouci lépe, když v 11. minutě rozjásal domácí fanoušky Fridrich. Ještě větší klid na hokejky Slezanů přinesla využitá přesilovka na začátku druhé třetiny, kdy se prosadil Krieger.

Normu jedné branky na třetinu potvrdil v závěrečné části přesným zásahem Chlán, který uzavřel skóre na konečných 3:0. Ridera si připsala čtvrtou výhru v řadě a pojistila si druhou příčku za vedoucími Pardubicemi.

Sparta vládla ve Varech

Hokejisté Sparty nastoupili poprvé pod vedením staronového kouče Miloslava Hořavy na ledě Karlových Varů s jasným cílem ukončit sérii šesti porážek v řadě.

A začali dobře. V 17. minutě se prosadil Gustaf Thorell, na začátku druhé třetiny zvýšil na dvoubrankový rozdíl Němeček.

Pokud Energie myslela na obrat, tak ji z omylu vyvedl hned po 87 sekundách třetí třetiny Tomášek, který zvýšil už na tříbrankový rozdíl.

Debakl domácích pak dovršili Safin a v oslabení Horák. Aspoň malou radost domácím fanouškům přinesl Černoch, který zkazil čisté konto Kovářovi a uzavřel tak konečný výsledek na 5:1 pro Spartu.

Kometa srazila Plzeň

První slovo zápasu mezi Kometou Brno a Plzní patřilo hostujícím hokejistům. V 18. minutě poslal Indiány do vedení Suchý.

Stejný hráč se prosadil i na začátku druhé třetiny, jeho branka však byla na základě coach challenge odvolána.

A domácí trestali. V 24. minutě využil přesilovou hru Horký a srovnal skóre. Obrat domácí hokejisté dokonali v závěrečné části, když Kundrátek z přesilové hry a Koblížek zajistili Kometě tři body za vítězství 3:1.

Oceláři vládli v Liberci

Zápas mezi Libercem a obhájci titulu z Třince začali lépe hosté, když se v 15. minutě prosadil Dravecký. Hlavní úder si Oceláři schovali do prostřední třetiny. Hudáček a Růžička navýšili skóre už na 3:0 pro favorita.

V závěrečné části přidal čtvrtou trefu z přesilové hry Hudáček, aspoň čestný úspěch pro Bílé Tygry si připsal šest minut před koncem také v početní výhodě Ordoš, který uzavřel skóre na konečných 4:1 pro Třinec.

Hradec srazil Vervu až v závěru

Až do 45. minuty čekali fanoušci v Hradci Králové na první branku zápasu proti Litvínovu. Postaral se o ní v 45. minutě Cingel´.

Další dva zásahy přišly až do opuštěné branky Vervy. Při power play Chemiků se prosadili Okuliar a Lalancette, kteří tak uzavřeli skóre na konečných 3:0 pro Mountfield. Čisté konto si připsal finský gólman ve službách Hradce Henri Kiviaho.

Kladno vyválčilo proti Boleslavi jen bod

Fanoušci si na první branku zápasu mezi domácím Kladnem a Mladou Boleslaví museli počkat až do 22. minuty utkání, když se k radosti drtivé většiny z nich prosadil Babka.

Hosté se vyrovnání dočkali v polovině zápasu po využité Kousalově přesilové hře. Více branek už v normální hrací době nepadlo, o bodu navíc pro Bruslařský klub tak rozhodl v druhé minutě prodloužení Kantner.

Výsledky 20. kola hokejové extraligy

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Lakatoš, Chlán), 23. Krieger (Lakatoš, Raskob), 46. Chlán (Stehlík, L. Kovář). Rozhodčí: Cabák, Šír – Kis, Lučan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 7673.

* * *

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 54. Černoch – 17. G. Thorell, 22. Němeček (M. Jandus, Tomášek), 41. Tomášek (Kempný), 46. Safin (Konečný), 48. R. Horák (M. Forman). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4105.

* * *

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Horký (Holík, A. Zbořil), 48. Kundrátek (A. Zbořil, Holík), 57. Koblížek (Ščotka) – 18. Suchý (Malát). Rozhodčí: Stano (SR), Vrba – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 7079.

* * *

Mountfield Hradec Králové – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 45. Cingeľ, 59. Okuliar (Cingeľ), 60. Lalancette (Jergl, Jank). Rozhodčí: Pražák, Obadal – Zíka, Rampír. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 4078.

* * *

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Babka (Melka, Zikmund) – 49. P. Kousal (Aberg, Pýcha), 62. Kantner. Rozhodčí: Hribik, Kika – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 3:3, navíc Dotchin (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3482.

* * *

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Ordoš (Filippi, Balinskis) – 15. Dravecký (Chmielewski), 34. L. Hudáček (Daňo, Jaroměřský), 37. M. Růžička (D. Voženílek), 51. L. Hudáček (Marinčin, Hrňa). Rozhodčí: Pilný, Šindel – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6035.