SP ve Varech: Zimovjanová zazářila desátým místem, triumf pro Francouzku Périalutovou!

Poprvé se v historii SP v Karlových Varech postavila jen jediná česká závodnice. Tereza Zimovjanová však roli jedničky zvládla a náročné trati doběhla jako desátá, což je její nejlepší výsledek ve Varech a druhý nejlepší ve SP.

Závod na olympijských distancích se netradičně rozhodl už ve vodě, kde několik závodnic uplavalo a v cyklistice vytvořily pětičlennou skupinku.

Périalutová, Seregniová, Rappaortová, Mathiasová a Reude Santos vzorně spolupracovaly a před závěrečným během si vytvořily více než minutový náskok.

Zimovjanové se naopak plavání nepovedlo a musela dotahovat hlavní cyklistický balík, což se jí však podařilo velmi záhy.

Pětičlenná skupinka uprchlic v závěrečné desítce už před sebe nikoho nepustila, a tak se bojovalo pouze o šesté místo.

S čtyřčlenné skupinky pronásledovatelek jako první celkem překvapivě odpadla loňská obhájkyně prvenství Julia Derronová. Naopak Tereza Zimovjanová kolikrát celou skupinku táhla.

Ve třetím okruhu však i jí trochu došlo a do závěrečného 2,5 kilometrového okruhu vbíhala jako osmá. Propad o dvě pozice jí však ve finále mrzet nemusí, jelikož její cíl pro tento závod bylo právě skončit v první desítce.

“Jsem určitě spokojená. Po plavání jsem musela hodně dojíždět hlavní skupinu, což se mi naštěstí povedlo. Pak se mi běželo dobře, v posledním kole mě ještě doběhly dvě Němky, což mě trošku mrzí. Ale stejně jsem ráda, že to nakonec vyšlo do desítky,” popsala Tereza své postřehy ze závodu.

🏁 Konečné pořadí závodu žen:

🥇 Périaultová (Francie)

🥈 Seregniová (Itálie)

🥉 Rappaportová (USA)

4. Mathiasová (Velká Británie)

5. Rueda Santos (Mexiko)

.

10. Tereza Zimovjanová (ČR)

Instagram did not return a 200.