28. 3. 2024

Šok! Zverev nečekaně prohrál se Shapovalovem

Alexander Zverev postoupil na svém devátém turnaji velké čtyřky v řadě již do druhého týdne, ale stále nemá grandslamový titul a bude na něj nadále čekat. Ani na letošním Australian Open nezíská jednu z nejcennějších tenisových trofejí.

Čtyřiadvacetiletý Němec loni podruhé v kariéře ovládl olympijské hry, dva turnaje Masters a Turnaj mistrů. V Melbourne Parku letos patřil k největším favoritům a jeho šance se po odstoupení světové jedničky Novaka Djokoviče ještě zvýšily.

Stejně jako na US Open 2020 (nedohrál finále proti Dominicu Thiemovi a Djokovič byl v osmém kole diskvalifikován) však Srbovu absenci nevyužil.

Hamburský rodák postoupil do osmifinále bez ztráty setu, ale sám dnes po mizerném výkonu plném nevynucených chyb nezískal ani set. Šest zápasů neporaženému Denisu Shapovalovi podlehl překvapivě hladce 3-6 6-7(5) 3-6.

Šanci na zvrat měl až ve druhém dějství, kdy dohnal ztrátu brejku a mohl zápas ukončit.

Dnešní prohrou Zverev jen potvrdil, že na největších tenisových akcích pravidelně selhává proti těm nejlepším. Jeho grandslamová bilance proti hráčům Top 20 se dnes zhoršila na 4-15 a na Australian Open, French Open, Wimbledonu ani US Open ještě nikdy neporazil hráče Top 10.

„Od začátku zápasu nebylo jeho tělo v napětí, chyběla mu agresivita a jeho hra postrádala obvyklou dynamiku,“ zhodnotil Boris Becker výkon svého krajana v televizi Eurosport.