30. 11. 2022

Šok! Joshua padl před vlastními fanoušky: O tituly ho připravil Ukrajinec Usyk

Ukrajinský profesionální boxer Oleksandr Usyk zdolal Anthonyho Joshuu a připravil ho o tituly mistra světa supertěžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO. Favorizovaný Brit na fotbalovém stadionu Tottenhamu Hotspur v Londýně, kde souboj sledovalo 67.000 fanoušků, prohrál po 12 kolech na body.

Jednatřicetiletý Joshua ve svém 26. duelu v profiringu prohrál pouze podruhé, v roce 2019 senzačně podlehl Andymu Ruizovi z USA. O půl roku později si vzal opasky šampiona zpět. 

O tři roky starší Usyk naopak zůstal i po 19. zápase neporažený, pouze potřetí však boxoval v těžké váze. Dříve nastupoval v těžké hmotnostní kategorii, kde kraloval a v roce 2018 se mu podařilo získat mistrovské opasky všech čtyř velkých organizací.

„Souboj probíhal tak, jak jsem očekával,“ prohlásil Usyk. “ Byly chvíle, kdy mě Anthony tlačil, ale nebylo to nic extra. Neměl jsem za cíl ho knokautovat. Od ledna jsem tvrdě dřel pro tento duel, trvalo to půl roku a dlouho jsem neviděl rodinu. Teď půjdu šťastný domů a budu opět s ní, „ citovala Ukrajince agentura AP.

Joshua má ve smlouvě zakotveno právo na odvetu, pokud ji bude chtít. Zatím tak může zapomenout na očekávaný duel s krajanem Tysonem Furym, který je držitelem opasku organizace WBC. Fury nejdříve musí bojovat s Deontayom Wilderem, a to už 9. října.

Instagram did not return a 200.