21. 2. 2024

Smutná, ale očekávaná zpráva: Nadal se odhlásil z US Open a ukončil sezónu

Španělský tenista Rafael Nadal se v pátek odhlásil z posledního grandslamového turnaje sezóny US Open a oznámil, že tento rok už nebude soutěžit. Důvodem je zranění nohy, které si přivodil na Roland Garros.

Pětatřicetiletý Španěl po prohře v semifinále pařížského turnaje s Novakem Djokovičem vynechal Wimbledon i olympijské hry v Tokiu, přičemž jako důvod uvedl únavu. „Naneštěstí musím oznámit, že musím ukončit mou sezónu 2021. Se zraněnou nohou jsem trpěl mnohem víc, než bych měl, a potřebuji si vzít nějaký čas volno, abych našel řešení na tento problém,“ napsal Nadal na sociální sítě.      

Dodal však, že je stále „motivován a připraven udělat vše, co je třeba, aby se dostal do nejlepší možné formy.“

US Open bez Federera i Thiema

Španělský tenista vyhrál během kariéry dvacet grandslamových titulů stejně jako jeho velcí soupeři Djokovič a Roger Federer. I čtyřicetiletý Švýcar se odhlásil z US Open, protože musí podstoupit další operaci kolena.

Na závěrečném grandslamovém turnaji sezóny bude chybět i obhájce loňského titulu. Rakušan Dominic Thiem se z něj odhlásil a zároveň ukončil sezónu, protože se nestihl zotavit ze zranění zápěstí. Chybět bude i šampion z roku 2016 Stanislav Wawrinka.