Sliby se plní! Martin Škrtel se vrací do klubu, kde to pro něj všechno začalo!

Tento přestup lze považovat za jeden z největších letních fotbalových přestupů na Slovensku. Martin Škrtel se vrací ke svým kořenům a bude oblékat dres svého rodného Ráztočna.

Krátce po skončení minulé sezony se bývalý kapitán slovenské reprezentace Martin Škrtel rozhodl definitivně rozloučit s aktivní fotbalovou kariérou. Přestože hlava by mu možná ještě rok na fotbalových trávnících a na nejvyšší úrovni dovolila, tělo bylo bohužel silně proti.

Bývalý hráč Trenčína, Zenitu Petrohrad, Liverpoolu, Fenerbahce a Basaksehiru oznámil na konci května letošního roku konec mimořádně bohaté kariéry. Hlavním důvodem byly přetrvávající zdravotní problémy, které mu již nedovolovaly pokračovat na takové úrovni, jakou by si představoval.

Jak se však ukázalo, po Spartaku Trnava si splní další fotbalový sen. Sliby se plní a 37letý bývalý obávaný stoper se rozhodl splnit ten, který dal “mateřskému” Ráztočnu.

“Celý život jsem strávil v týmu hráčů. Nedokážu si dost dobře představit, že bych každé ráno nepřišel do kabiny a nebyl součástí života, který se tam odehrává, veškeré zábavy,” vzpomínal legendární “sedmatřicátník” během svého květnového loučení.

“Zároveň mi bude chybět adrenalin spojený s hrami. Jsou to pocity, které když jednou zažijete, zůstanou vám. Pro mě to prozatím skončilo, ale doufám, že se dám dohromady natolik, že mi to umožní odehrát alespoň pár zápasů za můj rodný Gap. Slíbil jsem, že jednou přijedu do Trnavy hrát, a totéž jsem slíbil klukům z Ráztočna. Takže věřím, že se mi to podaří,” řekl Martin Škrtel.

Podle ŠPORT.sk se tak nakonec stalo v pátek 5. srpna. Martin Škrtel přestupuje ze Spartaku Trnava do VIII. ligy “A”, soutěže spadající pod Okresní fotbalový svaz Prievidza, kde by se měl objevit v několika zápasech v dresu FK Hajskala Ráztočno.

Světoznámý fotbalový obránce tak bude oblékat dres týmu ze své rodné vesnice a týmu, za který hrál do svých deseti let. “Martin Škrtel je oficiálně naším hráčem,” napsal klub z Ráztočna na svém instagramovém účtu.

Instagram did not return a 200.