23. 7. 2024

Slavný klub zapomněl vyhrávat! Katastrofální série Schalke 04

Německý fotbalový klub Schalke 04 Gelsenkirchen se ani na 22. pokus nedočkal vítězství v Bundeslize. Nepomohlo mu ani poločasové vedení 1: 0 v pátečním zápase 6. kola proti Stuttgartu (1: 1). Schalke tak zaznamenalo druhou nejhorší sérii v ligové historii.

Horší měla pouze Tasmania Berlín s 31 zápasy bez vítězství v letech 1965 a 1966.

„Po zápase měli všichni hlavy dolů. Měli jsme jiné očekávání a velmi jsme chtěli vyhrát. Hráli jsme dobře s míčem, ale stále máme problémy ve finální fázi. V prvním poločase jsme měli dobrý pressing, po přestávce to už tak nešlo. Když se podíváte na celý zápas, 1: 1 je asi spravedlivý výsledek,“ citovala agentura DPA trenéra Schalke Manuela Bauma.

Hráči už mají za sebou těžké zápasy s Bayernem Mnichov (0: 8), RB Lipsko (0: 4) a uplynulý víkend s Borussií Dortmund (0: 3). Věří, že výsledky se dostaví v nejbližším období a podaří se jim zlomit nepříznivou sérii.

„Já těmto číslům ve skutečnosti nevěnuji pozornost. Znamená to, že se díváte dozadu a to nemá smysl. Musíme myslet pozitivně,“ řekl Baum.

Schalke je v tabulce po 6. kolech na předposledním místě s dvěma body. V dalším zápase cestuje na hřiště poslední Mohuče, který dosud nezískal ani bod.