18. 10. 2024

Slavia si vylámala zuby na rumunském betonu!

Taková nepříjemnost se nečekala! Fotbalisté pražské Slavie nezvládli čtvrteční utkání základní skupiny Konferenční ligy proti Kluži a doma padli 0:1.

Tým kouče Jindřicha Trpišovského si zkomplikoval postavení v tabulce.

Tabulka se zamotala do podoby, že všechny čtyři celky, tedy Sivasspor a Ballkani, mají po polovině zápasů čtyři body.

PořadíTýmZVRPSkóreBody
1FC Ballkani FC Ballkani31117 : 74
2Sivasspor Sivasspor31115 : 54
3SK Slavia Praha SK Slavia Praha31114 : 44
4CFR Kluž CFR Kluž31112 : 24

Červenobílí přitom byli v utkání lepším týmem.

Hlavičku Petera Olayinky po rohovém kopu perfektně zneškodnil Simone Scuffet.

Nejlepší střelec ligy Stanislav Tecl tečoval ve 24. minutě prudkou pobídku od Olayinky, ale míč skončil na tyči. Stejně jako dalekonosný pokus Lukáše Provoda v 41. minutě.

Kluž udeřila po ojedinělé akci z poslední minuty prvního poločasu.

Roger se ocitl až u rohového praporku, před bránu domácích poslal přes v tu chvíli nedůrazného Davida Douděru balon.

Rangelo Janga se utrhl od Tarase Kačaraby a pohotovou ranou prostřelil brankáře Ondřeje Koláře, jenž stejně jako o víkendu proti Liberci chytal, protože Aleš Mandous má zdravotní problémy.