6. 5. 2024

Skvělý Vaněček zastavil favorita z Floridy, Rittich vydržel v brance jen čtvrt hodiny!

Hokejisté Floridy po vítězství v základní části NHL nezvládli první zápas bojů o Stanleyův pohár. Úterní domácí prohru s Washingtonem 2:4 neodvrátil ani český obránce Radko Gudas, který asistoval u prvního gólu Panthers.

Brankář Capitals Vítek Vaněček pomohl k výhře třiceti zákroky.

Loni se hned v prvním duelu play-off zranil, letos však Vítek Vaněček ukázal soupeři, zač je toho loket.

Na Capitals sice v konferenčním čtvrtfinále vyšla Florida, která vyhrála základní část a je jedním z aspirantů na zisk Stanley Cupu, to však českému brankáři nezabránilo, aby si na hráče soupeře pořádně vyšlápl.

Z dvaatřiceti střel soupeře nedokázal zastavit pouze dvě a dvakrát kapituloval, jinak zneškodnil všechny nebezpečné akce Panthers a byl jedním z režisérů důležité výhry.

Úspěšnost svých zákroků dokonce vytáhl až ke 94 procentům. Dalším důležitým mužem na ledě se stal Tom Wilson, který po krásné dělovce z vrcholu pravého kruhu už ve 4. minutě otevřel skóre a zasadil protivníkovi první ránu.

Florida sice ještě v první třetině zareagovala, když se po přihrávce od Gudase prosadil Bennett, a navíc šla ve 21. minutě zásluhou Girouxe do vedení, to však z její strany bylo vše.

Hokejisté Washingtonu naopak přidali další tři branky, které zaznamenali Kuzněcov, Oshie a Eller. Po vítězství 4:2 tak v sérii urvali první bod.

Sestřih:

Rittich se z branky pakoval

Na první duel proti Coloradu naopak nebude dobře vzpomínat další český brankář David Rittich. Ten v úvodní dvacetiminutovce pětkrát inkasoval a musel vystřídat.

Do jeho klece se postupně trefili MacKinnon, Toews, Cogliano, Makar a Lehkonen.

​Jeho náhradník Ingram sice poté inkasoval jen dvakrát, Nashville přesto padl vysoko 2:7.

Na triumfu se podílel hlavně Nathan MacKinnon, jenž dal dvě branky a na jednu přihrál. Třemi asistencemi se pak blýskl Rantanen, trefu a dvě nahrávky zapsal Makar.

O vítězi duelu mezi Rangers a Penguins rozhodlo až třetí prodloužení, do něhož duel dospěl za stavu 3:3. Utkání rozsekl ve 106. minutě Jevgenij Malkin.

V bitvě Calgary s Dallasem padl jediný gól, a to z hole Lindholma už v 6. minutě. Calgary tak vyhrálo 1:0.

Výsledky čtvrtfinálových zápasů NHL:

New York Rangers – Pittsburgh Penguins 3:4p (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Fox (Zibanejad, Kreider), 24. Copp (R. Strome, Trouba), 38. Kreider (Zibanejad) – 25. Guentzel (Crosby, Rust), 32. Guentzel (Crosby, Matheson), 39. Rust (Malkin, Letang), 106. Malkin (Marino, Kapanen)

Florida Panthers – Washington Capitols 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Bennett (Gudas, Verhaeghe), 21. Giroux (Montour, Huberdeau) – 4. Wilson (Mantha, Schultz), 49. Kuzněcov (Ovečkin), 51. Oshie (Bäckström, Orlov), 60. Eller

Colorado Avalanche – Nashville Predators 7:2 (5:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. MacKinnon (Rantanen, Makar), 3. D. Toews (Rantanen, Makar), 9. Cogliano, 13. Makar, 16. Lehkonen (Kadri, Landeskog), 35. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 47. MacKinnon (Girard, Ničuškin) – 39. Duchene (R. Johansen, Granlund), 53. Duchene (Granlund, Benning)

Calgary Flames – Dallas Stars 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau)