30. 11. 2022

SKUPINA G: Brazílie ční nad všemi, o druhé místo bude bojovat hned trojice aspirantů!

Přívlastek „vyrovnaná“ patří ke skupině G mistrovství světa, v níž z hlediska kvality vyniká nad ostatními třemi účastníky pouze Brazílie.

Srbsko, Švýcarsko a Kamerun by podle papírových předpokladů měly bojovat o druhé postupové místo.

Je pravda, že Kanárkům nemusí vyhovovat defenzivní styl jejich evropských soupeřů.

Tomu budou čelit 24. listopadu ve svém prvním vystoupení na šampionátu proti Srbům a o čtyři dny později proti Švýcarům.

Duel s Kamerunem je na programu 2. prosince. Brazilci přijíždějí do Kataru s nálepkou největšího favorita na zisk titulu.

Kromě kvality hráčského kádru je k tomu předurčuje i jejich skvělá forma, neboť v sérii neprohráli už 15 zápasů.

V náročné jihoamerické kvalifikaci dosáhli 14 výher se skóre 40:5 a tří remíz.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Mistrovství světa bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.

Africký zástupce tohoto uskupení má ve svém středu hráče působící ve velkoklubech, zejména André-Franka Zambo Anguissu v Neapoli a Erica Maxima Choupo-Motinga v Bayernu Mnichov.

Kamerun nezískal ani bod na mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice a o čtyři roky později v Brazílii a nestartoval ani v Rusku 2018.

Švýcaři jsou pravidelnými účastníky světového šampionátu. Ze skupiny se jim podařilo postoupit v letech 1994, 2006, 2014 a 2018.

Pro zemi helvéstkého kříže je prokletí postup přes osmifinále.

Na posledním mistrovství Srbsko nestačilo na Brazílii a Švýcarsko. Letos budou mít Srbové šanci na reparát, protože do skupiny byli nalosováni opět s Brazilci a Švýcary.

Náš tip na pořadí:

  1. Brazílie
  2. Švýcarsko
  3. Srbsko
  4. Kamerun
Instagram did not return a 200.