8. 12. 2022

Sergio Ramos: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Jeden z nejlepších obránců v historii světového fotbalu. Vyhrál všechny důležité trofeje, co mohl. Ale kdo ví, že kdyby nebyl fotbalistou byl by radši toreadorem? Nebo jak je výborný ve hře na kytaru?

#1 Gólový stoper

Ve španělské La Lize i milionářské Lize mistrů drží rekordy v počtu gólů obránců. Většinu vstřelil hlavou nebo z penalt. Důležité je, že často dokázal vstřelit gól ve chvíli, kdy to jeho tým nejvíce potřeboval. Jako například ve finále Ligy mistrů 2014, kdy srovnal skóre duelu s Atléticem až v nastaveném čase.

#2 Červené karty

Každý má svoje věci v životě, které jsou jasné a musí platit. V případě Sergia to vždycky byla smrt, daně a jeho červené karty v zápasech. Díky svým morálním zásadám má rekord v nejvyšší lize Španělska jako hráč s nejvíce vyloučeními.

#3 Toreador

Když jako mladý klučina vyrůstáte ve slunné Andalusii, není nic překvapivého, že toužíte vyrůst a stát se toreadorem. Právě na jihu Španělska mají totiž býčí zápasy velkou tradici. Toreadoři se zde těší veliké úctě.

Sergio měl svůj sen, který si chtěl splnit a nic jiného si nepřál. Bude z něj fotbalista nebo zápasník v červeném. „Když jste mladí, je důležité mít sny. Vždycky jsem chtěl být buď toreadorem, nebo fotbalistou, ale moje matka se bála, že by jsem se stal toreadorem. Takže jsem se rozhodl pro fotbal, který byl méně nebezpečný. “ řekl Ramos o jeho dětství.

#4 Madrid za 5 minut 12

Je brán jako nejdražší Španělský teenager, který kdy přestoupil za tak velkou cenu jako je 27 milionů euro. Nebylo mu ani 20 let a už přestoupil do nejlepšího klubu světa, kterým byl Bílý balet. Zajímavostí je také to, že přestup byl domluven až 5 minut před koncem přestupového období. Realu se nelíbila tak vysoká cena, ale pro Ramosovo štěstí ji nakonec přijali.

#5 Brácha jako agent

Ach ta bratrská láska a vzájemné porozumění, které Sergiovi zaručilo první dětské angažmá v týmu FC Camas. Má ještě sestru, ale v jeho fotbalových zájmech mu pomáhá jenom jeho starší bratr Rene. Nebýt něj a Sergiova přestupu do Camasu vůbec by možná nedošlo k žádnému přestupu do Sevilly v jeho 14 letech.

#6 Romantik

Sám se netají tím, že se ve své rodině bere jako největší milovník, který je své drahé polovičce ochotný splnit všechno co jí na očích vidí. Je opravdu výborný v tanci flamenga a výborné hře na kytaru. Jeho vkus v hudbě se ukazuje i ve fotbale. Tam je zase Ramos údajně týmovým DJem, který nosí mobil a pouští hudbu.

#7 Zrozen vítězit

Na poli mezinárodního i klubového fotbalu dokázal vyhrát vše co je možné. S Realem Madrid dobyl hned několikrát Ligu mistrů, ovládl španělskou La Ligu a s reprezentací zažil bájný triumf na mistrovství světa 2010 v Jižní Africe i dva tituly mistrů Evropy v letech 2008 a 2012.

#8 Zidaneho vliv

Na fotbalovou kariéru Sergia Ramose mělo a má velký vliv přátelství s francouzským koučem a hráčskou legendou Zinedinem Zidanem. Jako mladý byl Ramos jeho spoluhráčem, později jej Zidane vedl jako trenér, aby si v minulém roce zahrál v jednom týmu se Zidanovým synem Lucem.

#9 Rodina

Jeho věrnou milovanou se stala od roku 2012 Pilar Rubio, která byla a stále je známá modelka, televizní novinářka i moderátorka. Společně mají 4 děti.

#10 Dokument

V lednu roku 2019 byl vydán osmi dílný seriál o jeho životu a fotbalových úspěchách. Amazon prime ho pojmenovalo: „El Corazón de Sergio Ramos“ („Srdce Sergia Ramose“). Seriál byl tak úspěšný, že letos Sergio oznámil pokračování s názvem: „La Leyenda Sergio Ramos“ („Legenda Sergio Ramos“), který bude ukazovat jeho nejdůležitější momenty kariéry.

Instagram did not return a 200.