8. 12. 2022

Senzace roku! Nejlepší hráč světa na takovýto debakl nikdy nezapomene!

Světová tenisová jednička Novak Djokovič utrpěl ve čtvrtfinále turnaje ve Vídni nečekanou a hladkou porážku. Sedmnáctinásobného grandslamového vítěze vyřadil za 68 minut po setech 6: 2, 6: 1 italský outsider Lorenzo Sonego, který se do hlavní soutěže dostal jako lucky loser z kvalifikace.

Dvaačtyřicátý hráč světového žebříčku Sonego se postaral vítězstvím nad Djokovičem o jedno z největších překvapení letošní sezóny ATP Tour.

Pětadvacetiletý turínský rodák odvrátil favorizovanému Srbů všech šest brejkbalov a připsal si největší úspěch kariéry, v níž dosud nikdy neporazil hráče z elitní desítky žebříčku.

Djokovič po hladké prohře uznal kvality soupeře. „Sonego mě prostě smetl z kurtu, byl lepší ve všech ukazatelích hry. Odehrál vynikající zápas a zasloužil si vyhrát. Chci na tuto prohru co nejrychleji zapomenout a obrátit list. Turnaj ve Vídni splnil účel v tom, že jsem na něm získal další body do žebříčku a přiblížil se k postu konci roku světové jednotky. „

Djokovič přiznal, že jeho dnešní výkon ovlivnil fakt, že si už postupem do čtvrtfinále prakticky zajistil setrvání na prvním místě žebříčku do konce sezóny. Podaří se mu to pošesté v kariéře, čímž vyrovná rekord Petea Samprase.

„Udělal jsem to, co jsem potřeboval a proč jsem sem přišel. S dnešním výsledkem jsem naprosto vyrovnaný, jsem zdravý a těším se na vyvrcholení sezóny v Londýně,“ řekl Srb, který příští týden vynechá halový turnaj Masters v Paříži a rok zakončí na Turnaji mistrů v Londýně.

Pro „Nole“ to je pouze třetí prohra v tomto roce. V osmifinále US Open proti Španělovi Pablovi Carreno-Busta Djokoviče diskvalifikovali za odpálení míčku do krku čárové rozhodčí. Ve finále Roland Garros prohrál Srb ve třech setech se Španělem Rafaelem Nadalem.

Instagram did not return a 200.