20. 4. 2024

Senzace! Plzeň doma zdolala Karabach a zahraje si skupinu Ligy mistrů!

Fotbalisté Plzně si počtvrté v historii zahrají skupinu Ligy mistrů. Úřadující čeští šampioni v domácí odvetě závěrečného play off porazili Karabach 2:1 po obratu ve druhém poločase. Úvodní zápas v Baku skončil bezbrankovou remízou.

Hosty na konci prvního poločasu poslal do vedení Filip Ozobič.

V 58. minutě srovnal Jan Kopic a za čtvrt hodiny rozhodl střídající Jan Kliment. Západočeši neprohráli 31. soutěžní zápas po sobě.

Viktoria za postup do hlavní fáze elitní soutěže, kde už startovala v letech 2011, 2013 a 2018, dostane bonus 15,64 milionu eur (asi 386 milionů korun) plus další finance za desetiletý koeficient (pravděpodobně cca 28 milionů korun) a televizní práva.

Český zástupce bude ve skupině Champions League po třech letech, naposledy se v ní představila pražská Slavia.