28. 3. 2024

Sedmnáctiletá Nosková a Kolář jsou krok od účasti v hlavní soutěži Roland Garros

Zdroj: Freepik

Sedmnáctiletá česká tenistka Linda Nosková dál živí naději na premiérový start v hlavní soutěži Roland Garros mezi dospělými.

Loňská vítězka pařížské juniorky zdolala ve druhém kole kvalifikace Švýcarku Conny Perrinovou 6:4, 4:6, 6:3 a jedno vítězství ji dělí od postupu stejně jako Zdeňka Koláře mezi muži.

Ze hry venku je další sedmnáctiletý český talent Linda Fruhvirtová, která třísetový duel se Slovenkou Viktórií Kužmovou prohrála.

Nosková, jež v kvalifikaci dospělých startuje poprvé, zvládla v duelu s Perrinovou lépe koncovku třetího setu a za dvě hodiny a pět minut proměnila první mečbol. Její poslední soupeřkou bude Slovenka Rebecca Šramková.

Pětadvacetiletý Kolář rovněž musel bojovat o postup s Turkem Altugem Celikbilekem ve třech setech. Ve druhé sadě se mu nepodařilo zápas ukončit a soupeř si v tie-breaku vynutil třetí sadu, v ní už ale Kolář dominoval.

O premiérový postup do hlavní soutěže grandslamového turnaje si třiadvacátý nasazený Čech zahraje s Italem Francem Agamenonem. Třetí kolo kvalifikace pro něj bylo dosud maximem, krok od postupu byl v roce 2018 právě v Paříži.

Fruhvirtová, která v této sezoně nasbírala několik cenných skalpů na turnajích WTA, naopak závěr svého zápasu nezvládla, přestože měla třetí set lépe rozehraný. Nad Kužmovou vedla už 4:1, pak ale dvakrát přišla o podání, dovolila soupeřce vyrovnat a za stavu 5:6 ztratila servis i potřetí.

Kvalifikace tenisového Roland Garros v Paříži:

Muži – 2. kolo:

Kolář (23-ČR) – Celikbilek (Tur.) 6:4, 6:7 (4:7), 6:1.

Ženy – 2. kolo:

Nosková (ČR) – Perrinová (Švýc.) 6:4, 4:6, 6:3, Kužmová (SR) – L. Fruhvirtová (ČR) 7:5, 3:6, 7:5.