30. 11. 2023

Sága okolo posily Colorada: Draze za něj zaplatili, no stále nedostal víza…

Colorado Avalanche získalo Artturiho Lehkonena během uzávěrky přestupů, ale ten za ně neodehrál ani jeden zápas. Celou záležitost komplikují úřední povinnosti.

„Avalanche museli Montreal Canadiens za útočníka hodně zaplatit. Habs získali nadějného mladého obránce Justina Barrona a volbu ve druhém kole draftu NHL v roce 2024.

Finský útočník přiletěl do Denveru, ale kromě tréninku zatím nemůže hrát. Problémem je vízový proces.

Potvrdil to hlavní trenér Jared Bednar. Imigrační dokumenty, které Lehkonen potřebuje, aby mohl hrát za americký klub, ještě nejsou kompletní.

Pro šance Colorada na postup do play-off to v podstatě nic neznamená. Barron nebyl členem jejich soupisky, takže se tímto obchodem neoslabili.

Čím déle se však Lehkonenův debut odkládá, tím větší je riziko, že se svými budoucími spoluhráči nenajde souhru. Avalanche potřebují do play-off vstoupit s pevnou a soudržnou sestavou.

O úspěchu či neúspěchu Avalanche nerozhodne základní část. Po loňském neúspěchu jim jde jen o Stanley Cup. Proto považují Lehkonena za skvělou posilu.

Šestadvacetiletý útočník se během svého působení v Montrealu ukázal jako univerzální hráč pro každou situaci. Byl cenným hráčem při postupu Canadiens do play-off v sezóně 2020/21.

V probíhající sezóně odehrál Lehkonen 58 zápasů, ve kterých vstřelil 13 gólů a přidal 16 asistencí. Aby vyrovnal svůj osobní rekord (31 bodů ze sezony 2018/19), potřebuje získat ještě dva body.