Sága o smlouvě se Salahem: Zůstane Momo v Liverpoolu?

Mohamed Salah má s Liverpoolem smlouvu do léta 2023. Během tohoto období se však intenzivně řeší dohoda o jejím prodloužení. Pokud se tak nestane, mohou Reds přijít o svou největší oporu.

Mohamed Salah je na Anfieldu spokojený a hraje momentálně nejlepší fotbal své kariéry. Je mu 29 let, takže se dá očekávat, že jeho forma bude v nadcházejícím období dále narůstat. Jeho současná smlouva s LFC vyprší v roce 2023, což je blíž, než se zdá.

Proto egyptský reprezentant jedná s Liverpoolem o prodloužení smlouvy. Sám hráč v nedávném rozhovoru uvedl, že je na Anfieldu spokojený a že by rád podepsal novou smlouvu. Trenér Jurgen Klopp a vedení klubu to vidí stejně.

Proč tedy ještě nebyla uzavřena dohoda? Důvodem jsou finanční podmínky. Hovoří se o tom, že Mohamed Salah chce ze své nové smlouvy vytěžit maximum a stát se suverénně nejlépe placeným hráčem LFC.

Vzhledem k jeho výkonům jsou jeho požadavky logické. Na druhou stranu je třeba chápat i vedení Liverpoolu, které musí uvažovat v dlouhodobých souvislostech. Lukrativní smlouvy mohou způsobit problémy, stačí se podívat na Barcelonu.

Instagram did not return a 200.