9. 12. 2022

Ruští hokejisté na NHL v Praze? Zklamaný Hašek mluví o reklamě na zabíjení!

Snažil se zabránit účasti ruských hokejistů v pražských utkáních NHL mezi San Jose a Nashvillem. Olympijský šampion z Nagana Dominik Hašek se dokonce obrátil na české ministerstvo zahraničí, které i po jeho intervenci vyzvalo vedení NHL, aby Rusové do Česka neletěli.

Všechno marné, nový ročník odstartuje v tuzemské metropoli i s nimi.

„Je to rozhodnutí NHL nás nerespektovat. Následky toho budou muset nést také oni,“ uvedl Hašek ve čtvrtek dopoledne na svém twitterovém účtu.

Argument, že ruští hokejisté v klubech NHL nereprezentují Ruskou hokejovou federaci, nebere.

A být to na něm, cestu do Česka by případně klidně zakázal i dlouhodobému kritikovi ruského prezidenta Vladimira Putina Artěmiji Panarinovi, kdyby v Praze na začátku října měli hrát NY Rangers.

„Samozřejmě. Bohužel v tuto chvíli to je nutnost, pokud nechceme být spoluzodpovědní za ty mrtvé na Ukrajině. A chráníme tím i ty jeho (Panarinovy) kamarády, ruské spoluobčany vojáky, co tam padnou. Tím, že takováto rozhodnutí zkrátí válku,“ míní bývalý vynikající gólman.

Kolektivní vinu prý přitom Hašek nepodporuje.

„Ani v nejmenším. A vůbec nikde neříkám, že se ti ruští hokejisté něčím provinili. Jsem proti tomu věnovat milionovou reklamu na ruskou agresi a zabíjení a za to bojuji. Snažím se chránit spojence a naši bezpečnost. Toť vše,“ napsal.

Na zápasy v pražské O2 areně neměl v plánu vyrazit, i kdyby byly bez Rusů. Rozhodnutí (ne)sledovat bitvy mezi Sharks a Predators nechá na každém.

„V každém případě díky ruským klukům na ledě budou diváci sledovat i reklamu na ruskou válku a zabíjení na Ukrajině. To je fakt. Smutný fakt,“ dodává zklamený Hašek.

Instagram did not return a 200.