Ruská hvězda v boji o finále po incidentu pořádně vybuchla: Budu vás žalovat!

Ruský tenista Daniil Medveděv na prestižním akcí Masters v americkém Cincinnati titul neobhájí. O překvapivé vyřazení světové dvojky se postaral jeho krajan Andrej Rubljov, který se dočkal triumfu až v šestém vzájemném souboji, když v předešlých pěti neuhral ani jediný set.

Favorizován Medveděv vyhrál první set hladce 6: 2 a nic nenasvědčovalo tomu, že by v šestém vzájemném souboji s Rublev měl poprvé okusit hořkost prohry. Průběh semifinále ale ovlivnil incident, který se odehrál za stavu 1: 1 a 15:15 při podání Rubljova.

Při jedné z výměn Rubljov zahrál forhend tak dobře, že Medveděv při pokusu získat míč narazil do kamery v zadní části hřiště. “Skoro jsem si zlomil ruku, vám nezáleží na hráčích?” nezapřel svou horkokrevnost Medveděv, kterému se rozhodčí marně snažil vysvětlit, že umístění kamer na kurtu není v jeho kompetenci a není za to zodpovědný on.

“Budu vás žalovat,” rozzlobeně slinil a okamžitě si dal zavolat fyzioterapeuta a vyžádal si lékařské ošetření. Po nárazu nedokázal ovládnout své emoce a kopl do povalené kamery.

Premiérová výhra a senzační postup do finále

Přestávka ale rozhodila více samotného Medveděva než Rubljova, který se rozehrál a předváděl podstatně lepší tenis než v prvním setu. Vyhraný set 6: 3 byl vůbec prvním, který Medveděv v derby s krajanem dosud prohrál.

Medveděv se ještě párkrát soupeře pokusil rozhodit vyžádáním lékařského ošetření, ale rozjetý Rubljov už nezaváhal a po dalším vyhraném setu 6: 3 oslavil premiérovou výhru s Medveděvem a také senzační postup do finále.