19. 4. 2024

Rozjeté Laviny přivítají poslední Arizonu! Bude z toho debakl?

V National Hockey League dojde ke konfrontaci týmů ze Západní konference – třetí Colorado hostí poslední Arizonu. Zápas se odehraje v Ball Areně v Denveru.

PŘEDCHOZÍ VÝSLEDKY

V minulém ročníku se oba týmy střetly osmkrát. Pětkrát zvítězilo Colorado v základním hracím čase s celkovým skóre 27:10 a jednou v prodloužení – 5:4. A Arizona získala pouze jedno vítězství v čistém čase (3:2) a další po nájezdech (5:4). Nutno podotknout, že zápasy jsou často produktivní.

ZPRÁVY Z COLORADA

Laviny nasbíraly sérii pěti vítězství s celkovým skóre 24:13, i když se jim nepodařilo dotáhnout ji do šesti zápasů. V poslední konfrontaci prohráli Bednarovi svěřenci s Nashvillem v těžkém boji v prodloužení se skóre 4:5.

Celkově působí Colorado přesvědčivě, o to více se daří útočným formacím – borci nastříleli už 143 gólů, a to je nejlepší ukazatel v konferenci. V souboji s Arizonou se budou muset obejít kvůli nemoci bez švédské opory Landeskoga.

ZPRÁVY Z ARIZONY

Hokej v Arizoně se zatím nedá označit za stabilní. Po prosincové pauze se svěřenci trenéra Turignyho představili čtyřikrát, z toho ve dvou případech prohráli, a to doma.

Nutno podotknout, že Kojoti bojují o body v každém zápase a například v posledním vystoupení si odvezli dva body z Toronta (2:1). Zatím však klubu patří pouze poslední místo v divizi a 19 bodů na kontě.

Tým z Denveru také trápí velká marodka na které je třeba i český útočník Dmitrij Jaškin, který marodí se zraněním v dolní části těla.

PŘEDPOVĚĎ

Zdá se to na jasné vítězství domácích. Laviny se budou snažit nepropást iniciativu, takže se pokusí vstřelit několik gólů už v první třetině.

Coyotes jsou v poslední době nestabilní, takže se jim nejspíš nepodaří klást pořádný odpor, zvláště ne v případě, kdy Laviny rozpoutají přestřelku. Věříme, že Bednarova brigáda dosáhne drtivého vítězství.