30. 11. 2022

Ronaldo otevřeně: Byl to nejhorší okamžik mého života. Ptal jsem se sám sebe, proč já…

Setkali se, sedli si v Ronaldově obývacím pokoji a devadesát minut si povídali jako přátelé. Při rozhovoru se smáli a konverzace byla přátelská. Novinář Piers Morgan kladl fotbalistovi otázky jako na stříbrném podnose.

Nic nenamítal, na Portugalcovy odpovědi přikyvoval, byl na jeho straně a zastával stejný názor.

Reportér Morgan sám ví, co znamená být kritizován mnoha lidmi.

V první polovině rozhovoru s Cristianem Ronaldem, který byl odvysílán, se mluvilo o tom, jak se Manchester United za dvanáct let (ne)změnil.

Živý přenos na YouTube sledovalo více než 300 tisíc lidí. Na televizi Sky TV byla sledovanost ještě vyšší.

Čas se v United zastavil

Piers Morgan v upoutávce označil Ronalda za nejlepšího fotbalistu historie. Několikrát na kameru zmínil, že nechápe kritiku, kterou si podle svých slov nezaslouží.

Portugalec přiznal, že musel vyjít s pravdou ven a udělat rozhovor s novinářem.

„Dělám tento rozhovor, protože je ten správný čas něco říct…, a protože tě mám rád,“ řekl Ronaldo na adresu Morgana.

Redaktor se ho nejprve zeptal, jak blízko byl přestupu do konkurenčního Manchesteru City: „Velmi blízko. Guardiola dokonce před dvěma týdny řekl, že by mě chtěli,“ uvedla portugalská hvězda.

„Ale chápete, že moje historie v United, mé srdce a pocity dělají velký rozdíl. Do Manchesteru United mě táhlo srdce,“ přiznal.

Fotbalista také přiznal, že byl v kontaktu se Sirem Alexem Fergusonem, který mu myšlenku přestupu k Citizens rozmluvil.

„Řekl mi: ‚Je nemožné, abys přestoupil do Manchesteru City!‘ Odpověděl jsem mu: Dobře, šéfe.“

Velká část kritiky směřovala na klub jako celek. Podle jeho slov se klub navzdory své slávě zastavil v čase a zůstal daleko pozadu.

„Myslel jsem si, že se klub po tolika letech změnil, že se posunul dál. Technologie a infrastruktura… ale ne. Vše bylo stále stejné, zastavené v čase.“

V posledních letech oblékal dresy Realu Madrid a Juventusu Turín a věděl, jak funguje moderní fotbalový klub.

„V porovnání s Realem a Juventusem byl postup nulový. Překvapilo mě to, klub v této dimenzi by měl být v čele. Doufám, že se tam v příštích letech vrátí.“

Ronaldovi nelze upřít cit a snahu dostat United na správnou cestu.

Jak to udělat lépe než kritizovat klub v médiích a ukázat veřejnosti, kde udělal chybu?

Nebyl trenérem, respektoval ho zvenčí.

Piers Morgan se zajímal také o dočasného trenéra Rudých ďáblů Ralfa Rangnicka.

„Všimli jste si poklesu ambicí po Oleho vyhazovu? V životě jsem o Rangnickovi neslyšel,“ přiznal reportér.

„Poté, co vyhodili Oleho, přivedli sportovního ředitele Ralfa Rangnicka, což nikdo nechápal. Byl to pro mě šok, vždyť to ani nebyl trenér,“ řekl Ronaldo.

Pětinásobný držitel Zlatého míče vypadal překvapeně, že předtím nebyl trenérem.

„Když nejste trenér, jak můžete trénovat klub, jako je Manchester United,“ prozradil.

Podle Ronalda to dnes mají mladí a nadějní fotbalisté velmi snadné. Podle jeho slov jsou jinou generací a neposlouchají ty starší a zkušenější.

„Mladí dostávají hodně zdarma. Nemusí se dřít jako já. Když jim něco řeknete, berou to na lehkou váhu. Jedním uchem poslouchají a druhým vypouštějí. O dvě minuty později si budou dělat věci po svém,“ uzavřel.

Je zřejmé, že se mu na trénincích nevěnuje dostatečná pozornost. Výjimkou je talentovaný Alejandro Garnacho, pro kterého je Ronaldo životním vzorem.

Dokonce i novinář Piers Morgan by se rád od Portugalců učil: „Kdybych byl mladý fotbalista, každý den bych vás sledoval a poslouchal,“ řekl přátelsky v jednom rozhovoru.

„Někteří ano, někteří ne. Hráče z nové generace fotbalistů, kteří mohou dosáhnout této úrovně, spočítám na prstech jedné ruky.“ zhodnotil pětinásobný vítěz Ligy mistrů.

Poděkoval fanouškům, kondolence od královny

Během rozhovoru novinář přiznal, že si nedokáže představit, čím si fotbalista musel projít, když během porodu své přítelkyně přišel o syna.

„Byl to nejhorší okamžik v mém životě od smrti mého otce. Lidé si v takových chvílích kladou otázku, proč zrovna já,“ řekl Ronaldo. Přiznal, že jeho syn se bude jmenovat Ángel.

V jednom rozhovoru řekl, že má doma urnu s jeho popelem vedle popela svého otce. Se svým nejstarším synem vedl v jeho pokoji na toto téma plačtivý rozhovor.

Přišli jsme domů a děti se ptaly, kde je druhé dítě. Mluvil jsem s Cristianem juniorem, a protože je mu 12 let, pochopil to. Plakali jsme spolu,“ přiznal.

Snažil se přejít k pozitivním myšlenkám, jednou z nich byla jeho novorozená dcera Bella.

„Řekl jsem si, že máme děti, že se nám narodila krásná dcera, že musíme být také šťastní. Ale do té doby jsem nikdy necítil smutek a štěstí zároveň.“

Soustrast mu vyjádřila i královská rodina. Kromě ní vyjádřili Portugalci podporu i fanoušci konkurenčního Liverpoolu.

V 7. minutě (číslo Ronaldova dresu) během zápasu zpívali píseň „You will never walk alone“.

„To jsem od nich nečekal. V těžkém životním období se ke mně chovali hezky.“ Během rozhovoru se podíval do kamery a poděkoval lidem v Británii, kteří ho podporovali.

„Měl bych vám za to poděkovat, děkuji celé anglické komunitě za pomoc.“

Populárnější než modelky

Novinář nechápal, že Ronaldo v předchozí sezoně vstřelil 24 gólů, a přesto byl terčem ostré kritiky.

Fotbalista to vysvětluje tím, jak je populární.

„Média mě vždy chtějí mít v titulcích, chtějí zvýšit svou poptávku a já jsem na to zvyklý. Nikdy se nezajímají o lidi, kterým se daří dobře, vždy jen o ty, kteří mají problémy,“ přiznal.

Ronaldo je světová superhvězda. Na Instagramu je nejsledovanějším profilem na světě a brzy překročí hranici 500 milionů sledujících.

„Máte více sledujících než všechny Kardashianky dohromady, jak se cítíte?“ zeptal se ho jeden z novinářů.

„Cítím se poctěn, znamená to, že mě lidé mají rádi. Ptám se, proč zrovna já? Ale myslím, že to není jen o fotbale. Musíte být charismatický a musíte dobře vypadat,“ smál se Ronaldo.

Rooney? Není to můj kamarád

Na konci první části rozhovoru se Morgan Portugalce zeptal na komentáře jeho bývalého spoluhráče Wayna Rooneyho.

Ten kritizoval Ronalda za jeho přístup, zejména za jeho brzký odchod do šatny během ligového zápasu.

„Překvapuje mě, že jedním z vašich největších kritiků je Rooney… váš dobrý přítel,“ nastínil Morgan.

„Piersi, upřímně tomu nerozumím. Měli byste se na to zeptat jeho. Před půl rokem jsi tu byl vyzvednout děti a pozval Cristiana juniora k sobě domů, aby si zahrál fotbal,“ řekl Ronaldo.

Novinář nastínil, zda se nejedná o fotbalovou kvalitu. „Závidí ti podle tebe, když už skončil?“ Novinář se zeptal.

„Asi ano, protože on odešel do důchodu ve svých třiceti letech a já stále hraji na nejvyšší úrovni. Ale neříkám, že vypadám lépe než on, i když je to pravda,“ dodal Ronaldo s úsměvem.

Reportér Morgan opáčil: „Myslím, že o tom ani nemusíme mluvit.“

Portugalský kapitán odpověděl také Garymu Nevillovi. „Není snadné poslouchat kritiku od lidí, se kterými jsem hrál. Například Gary Neville.“

Spojil to však se svou současnou prací fotbalového experta pro Sky Sports.

„Jak říkám Piersovi, nejsou to moji přátelé. Cítím se zrazen. Nevím, jestli vás musí kritizovat v televizi, abyste byli populárnější,“ dodal Ronaldo.

Druhá část rozhovoru bude odvysílána ve čtvrtek (17. listopadu). Očekává se, že v něm fotbalista zkritizuje vedení klubu v čele s trenérem a vyjádří se ke své rivalitě s Lionelem Messim.

Instagram did not return a 200.